Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

martina.d

pri Vigantole stačí dávať dve kvapky, ale to ti predpíše doktorka, že koľko, ale väčšinou je to takto aspoň u nás to tak bolo a aj kamošky tak dávajú čo viem :) Pri inom déčku je treba dávať aj viac kvapiek, preto je fajn dávať tieto, čo predpíše dr, lebo aj dlho vydržia, jedno balenie cca na 200 dní :)

sibierina

Martina prosím ťa ako sa konkrétne tento vitamín dávkuje? Koľko kvapiek sa odporúča aby to bolo pre detičky, ktoré majú cca pol roka tak akurát??

martina.d

dinda a toto sa bavíme o nás dospelých a teraz keď si vezmeš deti, tie nedonútiš jesť všetko jak by sme si predstavovali, ja som došla tiež na to, že je istejšie dávať vitamín v kvapkách.
A zase stravu napríklad nám varím a plánujem podľa toho, čo máme radi, ale zároveň aby to bolo vyvážené plnohodnotné jedlo, ktoré nám dá čo má.

vcelka

neya, ale toto sú veci, čo my dospelí môžeme dodržiavať a si vezmi, že aj my s tým máme problém, preto pri deťoch Vigantol proste musí byť aspoň ja som o tom presvedčená, lebo tie deti nemajú ako inak ten vitamín D získať, musíme my im ho dať a dostatok

dinda12

neya to jasné že sa to nedá dlhodobo udržiavať..pretože to človeka rýchlo omrzí a zase každý deň aby sme pokryli tú našu potrebu stravou to nie je easy...

neya

VVENDY TAKTO JE TO CELE KOMPLIKOVANE. KAMARATKA MA AJ NEJAKU KNIZKU O TOM, ZE KTORE POTRAVINY CO OBSAHUJU KEDY CO JE DOBRE JEST. ALE NEDA SA TO DLHODOBO NEJAKO UDRZAT. VIEM ZE ONA SI TO KUPILA Z DOVODU ZE JEJ ZISTILI PROBLEMY S TYM ZE MALA MALO VAPNIKA TAK ZACALA JEST SUSENE SLIVKY ALE TRVALO TO ASI MESIAC CO TO ZVLADLA. POTOM JEJ TO KRKOM ZACALO IST.

vvendy

jouky aj to som našla, ale teda nebolo toho málo, našla som čo koľko obsahuje, ale tak to tak aj môže aj nemusí byť no :/

Textová Inzercia

Kniha Uzemneni
VIDEJKO ako sa ZBAVIŤ VÍROV a BAKTÉRIÍ

MUDr. Andrea Steinerová - frekvenčná terapia - Liečba budúcnosti

Kniha Uzemneni
NAJLEPŠIE VIDEJKO AKO SI ZLEPŠIT ZDRAVIE

UZEMNENIE - zdraviu prospešný objav všetkých dôb. NAČERPEJTE ENERIGIU A SILU ZEME.