Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

SomStaleVysmiata

no myslím, že nie pripravení skôr ako to máme schopnosť adaptovať sa a vymyslieť aj nemožné a pomaly každý vie šiť a X ďalších zručností, sme proste šikovný národ akého inde niet. No jasne zlaté české ručičky musím spomenúť

bestt3

Treba si uvedomiť najmä to, že my sme na tento boj nachystaní oveľa lepšie ako iné krajiny, aj keď si o nás mysleli opak. A šťastie praje pripraveným. Nielen lekári môžu byť hrdinami.

dinda12

najlepšie bude v tejto situácii aby sme boli doma a tiež aby sme sa starali o svoje zdravie..aj o zdravie detí..to by mala byť pre nás priorita, aby sme boli všetci zdraví..teraz to slniečko nám bude chýbať..ale radšej vydržať..aj keď stále je možnosť ísť niekam von na slniečko aspoň na chvíľu, ale niekde kde nie sú ľudia..pre istotu..:) ale stále toto dostatok déčka nezabezpečí..

norvana

ev toto s tym virusom moc do smiechu nie je, pocasie je pekne, to ano, slniecko svieti, sice je miestami este take klamlive, ale s tym virusom by sme sa mali mat na pozore

kmina

Tamirilka, je pravda, že na deťoch ja napríklad nebudem šetriť nikdy. Ale fakt je aj ten, že toto nie je normálne, najmä keď deťom dlhodobo chceme vitamíny dávať, že ako to cenovo vychádza, je to uletené.

tamirilka

...jamicka je podla mna uplne prirodzena vec ze nazory na jednu vec su rozne, ja davam vigantol, ktory mame od lekara..pozerala som aj akoze nejake tie podobne decka..len s tym rozdielom, ze neboli na predpis a tie stali niektore pekne peniaze..takze co mna tesi, ze je vobec taka moznost, ze je takyto vitamin, ktory preplaca poistovna..lebo pri detoch by nas to vyslo celkom dost..

Faith Healer

neni to treba vôbec užívať...iba treba byť každý deň 10-20 minút ba normálnom slnku! si už konečne uvedomte, že nejaké suplementy sú iba "bussines" či biznis!
Už som to sem písal x krát...kdejaké čúzy si myslia že detičky treba dopovať C-čkom, D-čkom, Éčkom, F-kom...a tak dalej až do Zet-ka,...
najhoršie je to že tomu všetkému uveria že je to nutné!

addia

SomStaleVysmiata vitamín D je nutné užívať aj pri takýchto rôznych problémoch, to v akej miere ho je treba pri zdravotných problémoch to by mal doktor povedať, aby tie výsledky boli ako majú byť. Samozrejme ale, že treba dlhodobé užívanie aby sa výsledky dostali do normálu.