Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

vvendy

mamita v potravinách niektorých déčko je, to je pravda, lenže ako to dostaneš k deťom, nie je to jednoduché takýmto spôsobom

mimila

keby tento problem nebol, tak nebudu pediatri detom predpisovat Vigantol uz v prvych tyzdnoch zivota deti ;)
prevencia nadovsetko pri tak zavaznych problemoch ako je tento, s kostami to nie je sranda lebo nasledne by to mohlo zivot dietata ovplyvnit z velkej miery aj do buducna!

mamita1

faith healer to, že sa o tom nehovorí nejako vo veľkom a že deti nemajú tento problém neznamená, že nejestvuje. to, že deti nemusia čeliť krivici je výsledok toho, že lekári myslia na prevenciu a malým deťom predpisujú déčko v prvých týždňoch života.
sarah keby to bolo také jednoduché z tej strany dostať, tak myslím, že by to celkom inak vyzeralo, tiež veľa som čítala o tom, že kde v akých potravinách je tento vitamín, ale to tiež by človek na kvantá musel jesť, aj to nemáš istotu, že ho bude dosť, preto my dávame Vigantol a nemusím sa takýmito vecami vôbec stresovať

Sarah221

Z mojej osobnej skusenosti mozem sem napisat ze ja som sa vzdy snazila stravovat zdravsie...pitny rezim...zeleninu, ovocie...ryby...maso..mliecne vyrobky a naozaj vselico aby som mala pestry jedalnicek...a jest 5krat za den..a co som mala nedostatok! Mozem to ja kaslat som si povedala vtedy :-D a to ja som nejedla sladkosti ale na sebe som to veru necitila...mala som stale bolesti hlavy...bolesti pocas menzesu...bolesti brucha rozneho druhu aj ked postavu som mala vzdy peknu :-D..a ano sama som doplnila kvalitne doplnky stravy a ano je pravda ze na trhu je vela klamstiev ved biznis...doplnila som to k beznej strave a veru nic z toho co som spominala uz nemam...a nemala som samozrejme vysledok hned...ale asi az po pol roku pravidelnosti tak postupne vsetko...a uz nemam vobec ziadnu bolest...to je krasny pocit :-) ja som sa trapila s bolestami aj po lekaroch aj mi hento tamto zistili neprajem to nikomu... :-) som rada ze to mam vsetko za sebou..a uz by som sa nevratila po lekaroch behat. :-D

Sarah221

Sa tu nehadajte kvoli Dcku :-). Podla mna je to skor individualne. Ja osobne som kedysi chodila velmi malo von a ja som vzdy bola ako taky upir :-D a Dcko som mala v poriadku (aj ked zelezo a jod a B12 a to som jedla potraviny aj kazdy den ktore obsahovali dane latky cize asi tak :-D a som mala zle hodnoty vtedy :-D :-D), ale zas su ludia ktori chodili stale von a mali nedostatok Dcka. :-) poznam ludi a zaoberali sa aj Dckom... a aj ludia ktori sa podielali na vyskume mali nedostatok Dcka. Ale zas mozno nahoda ze akurat taki ludia tam boli. :-D ale kazdy jeden z nas je individualny clovek. :-D :-D :-D sme zahada sama o sebe :-)

BJ 2

Faith healer ani nevie, ze v rybom oleji je pomerne malo vitaminu D, lekari uz predpisuju tabletky, respektive vitamin D rozpusteny v (hociakom) oleji, nemusi byt nechutny rybi.
Rybi olej sa bral primarne na DHA a EPA omega-3 mastne kyseliny, a este vitamin A. Vitamin D bola len jeho okrajovy bonus, kedze ho aj tak nemozes brat vo velkom mnozstve, aby to dalo vyssie davky vitaminu D, lebo sa predavkujes retinolom. Cize argumentovat rybim olejom, ked sa riesi Vitamin D... ach jaj faith healer....

Faith Healer

Krivica tu nie je problém už asi tak 50 rokov!...skôr viac, ja ako 52 ročný som asi nedostal žiadnu lyžičku rybieho oleja...hnusného!
Ani neviem o tom že by moje deti niekedy také niečo dostávali, či mali predpísané od detskej lekárky...toto tu sú nafúknuté blbosti!

mamita1

keď máš ženu doktorku, tak by si mohol vedieť, že malým deťom vitamín D práve pediatri predpisujú, aby sa predišlo problémom s krivicou :)

vierocka66

faith healer ako ptoom by si vysvetlil to, že veľa ľudí ma na krvných testoch déčko na úrovni spodnej hranice normy alebo pod normou? :)

Faith Healer

Bídží2..počúvaj Ty truľo...až budeš doktor tak sem nebudeš vypisovať tie chujoviny...všetko je len marketing...máš aspoň 50 rokov aby si sem vypisoval veci, ktoré oponujú biznisu???? nemáš...
pred 25 rokmi som čítal vyjadrenia lekárov, ktorý tvrdil, že ak sme vystavení cez rok dostatočne denne iba chodeniu po vonku v krátkych rukávoch na slniečku tak máme dosť D-čka.
Tvoje vedecké tvrdenia o nejakom kratučkom období ked je Slnko nad 50° nad obzorom si nechaj pre ovce, ktoré nevedia kde je sever!
A pre tie čúzy, čo musia detičkám od útleho detstva dávať vitamínové doplnky...na smiech a zároveň do plaču táto doba, hlavne pre človeka čo má ženu doktorku...a už mi sem neodpisuj, nemienim čítať Tvoje drísty o nutnom týždennom doplňaní 400000 IU D-čka...Bye a HOWGH!!