Ako schudnúť

tinka228

ada24: ja ti toho veľa neporadím lebo Martin 242 radí aj mne. Aj keď sa ti možno zdá, že mudruje, počúvni ho. Má úplnú pravdu. Vie, čo píše. Netráp sa tým, že si v triede najťažšia. Máš málo rokov a tvoje telo sa ešte len vyvíja. Možno o pár rokov, budú tvoje spolužiačky, ktoré sú teraz štíhle, tučnejšie ako si ty.

Martin_242

153cm a 51 nieje nič tragické, ani sa rodičom nečudujem, že sú proti chudnutiu, nakoľko sa ešte vyvíjaš a dlho budeš a stravu potrebuješ pre svoj rast.
Musím Ťa upozorniť, že zníženým príjmom potravy v Tvojom veku docieliš zastavenie alebo spomalenie rastu, čo určite nechceš.
Skôr sa snaž nejesť sladkosti, nepi sladké malinovky a vyprážané mastné jedlá si rovnako odpusti.
nejedz tesne pred spaním.
Ale žiadnu diétu rozhodne nepodstupuj, na to si príliš mladučká.
Každý šport a pohyb je fajn, venuj sa mu.
Dobre?

ada24

no je to dost blbe ale mam 153cm a mam 51 vahu a tuk sa mi ukazuje na stehnach a na bruchu a je to hrozne ozaj diky ze sa mi snazis pomoct si zlaty a ci sportujem ja som pisala ze cvicim ale nejde mi schudnut pomoz mi prosim

Martin_242

ada24: Takže akú máš výšku a váhu?
Obávam sa, že bez pomoci rodičov sa vzhľadom na svoj vek nemôžeš púšťať do podobných akcií.
Kde sa Ti tuk usadzuje najviac?
Športuješ? Ak nie, začni.

ada24

tinka228 to je fajn ale ja neviem schudnut a rodicia si myslia ze som v pohode baba lenze je to take ze som aj z triedy najtahsia a najmensia a je to blby pocit a nemozem si obliect co chcem tak preto chcem schudnut prosim tak mi porad ty ked mi Martin_242 neodpisuje prosim prosim prosim

tinka228

ada24: to si píš, že Martin 242 je odborník. Prečítaj si aj iné témy, kde fakt rozumne radí. A prečo by bol s tebou amen keby sa rodičia dozvedeli, že chceš schudnúť? V tvojom veku je nerozumné púšťať sa svojvoľne do diét. Podľa môjho názoru v tvojom veku práve s rodičmi by ste spoločne mali riešiť tvoje kilá.

ada24

ty si nejaky odbornik Martin_242 ??? ale to nevadi tak ja jedavam ako kedy a niekedy tych 5 -6 krat za den nie nikto z mojej rodiny nema sklony k obezite a nebola som na vysetreniach a keby som povedala rodicom ze chcem schudnut bol by som mnou amen tak mi niekto poraddte prosim

Martin_242

ada24: V Tvojom veku by ma zaujímalo pár vecí a to:
1. Akú bežnú stravu jedávaš, hlavne doma a koľko krát denne.
2. Rodičia (poprípdae aj súrodenci) majú sklony k obezite?
3. Bola si s nimi na vyšetrení štítnej žľazy?