Dobry zubar v Bratislave

gomanka

našla som si zubárku o ktorej mi kamcika písala, volala som jej a som sa informovala ohľadne tých prehliadok preventívnych v tehotenstve, bude lepšie keď tam pôjdem tak ako to zubárka odporúča aby som si neuškodila :)

kamcika

Áno, počas tehotenstva nastáva u ženy mnoho zmien a môžu nastať aj pri zuboch, preto je dobré chodiť radšej tak ako zubár odporučí a nezanedbávať to, lebo predsa zuby sú veľmi dôležité aspoň pre mňa ;)

helencita

Pri štátnych áno, ale ja chodím k súkromnej zubárke, preto som písala, koľko tam vychádza v tehotenstve. Ja si tiež myslím, že je veľmi dôležité chodiť k zubárke a počas tehu duplom.

Pauliiiin

V tehotenstve na zena narok na PP aj 2x rocne. V pripade ze sa nejedna o sukromneho stomatologa, ktory nema zmluvy s poistovnami, tak PP su bezplatne. Hormonalne zmeny pocas tehotenstva su sprevadzane zmenami v ustnej dutine. Caste je krvacanie z dasien, zapaly, takuato opakovane a caste zvracanie poskodzuje zuby. Z tohto hladiska je dolezita navsteva stonatologa, ktory moze dany problem vcas podchytit a riesit. A dalsia vec je, ze mikroorganizmy ktore ma v ustach matka prenasa po narodeniny na dieta. Ak ma matka pokazeny chrup, tieto mikroorganizmy sposobujuce zubny kaz od nej dietatko zial dostane(oblizovanim cumlika, bozkavanim, tesnym kontsktom..). Neznamena to, zedieta bude mat zuby tiez pokazene, ale bude mat vyssie riziko. Takze mile buduce mamicky, prevencia je vzdy dolezita :)

rysavka45

bolest sama o sebe nie je ziadna vyhra.. a co sa tyka bolesti zubov to detto.. raz som aj ja mala bolesti.. rastli mi osmicky.. to bolo pre mna utrpenie kedze sa pchali tam kde nemali uz ziadne miesto.. esteze som pravidelne chodila na preventivky a vcas sa moj problem vyriesil..

gomanka

ale mala by som byť v tomto asi dôslednejšia predsa zdravie mám len jedno a keď sú tie zuby v tehu náchylnejšie alebo čosi také, tak nech sa to skôr podchytí a rieši ako neskôr a potom s bolesťami, lebo bolesti nenávidím :/

kamcika

Nič sa nejako nemusí stať, ale tak je to pre tvoje zdravie, pre tvoje zuby dobré, aby častejšie ti ich zubár skontroloval, to či si ich dáš či nie je na tebe.

gomanka

toto som celkom prekvapená, nevedela som, že v tehotenstve je to takto, že treba viac dbať na tie zuby aj ich častejšie sledovať, myslíte, že je to takto u každého zubára, že odporúča častejšie preventívne prehliadky?
Čo sa môže stať, ak by som ich neabsolvovala?

kamcika

Mne tak tiež moja zubárka v Perle Ružinova odporúčala, vraj je vhodné ten chrup, tie zuby počas tehotenstva viac sledovať ak by sa náhodou niečo udialo. Ja som to aj dodržala, lebo osobne radšej problémom so zubami predchádzam ako ich riešim. :D

adellline

..vacsinou co viem tak zubari odporucaju navstivit zubara..urobit preventivnu prehliadku trikrat za tehotenstvo..ked nahodou by aj nejaky problem vznikol aby sa vcas podchytil a zacal riesit.. :)