Dobry zubar v Bratislave

rastlinocka

súhlasím s tým, že každý máme iné nároky, pre niekoho je cieľ zubár za dobrú cenu, pre niekoho kvalitná práca, ktorú zubár odvádza, hlavne mne sa vyplatilo v živote v tomto smere sa nevzdať a hľadať toho správneho :)

lichotinka

if je to tak, ze kazdemu z nas zalezi na niecom inom, niekto stava na cene, niekto na pristupe, niekto na odbornosti, treba si vyskusat na sebe, ze ci ten alebo onen zubar mi bude vyhovovat alebo nie len tak zistim kto je pre mna vhodny :)

if

Treba brat do uvahy aj, ze na forach sa mozu lekari chvalit sami a taktiez aj v hodnoteniach. Ani hodnoteniam, ani foram, ani ludom netreba verit. Treba jednotucho len tak naslepo k niekomu ist a hop alebo trop. Viem o com pisem. Ked som sa stahovala, hladala som lekara. Sla som k jednemu, ktory mal vynikajuce internetove hodnotenia, ale nebola som s nim spokojna. Pan doktor sice mily a vtipny, ale ambulancia plna spiny a prachu, celkove to tam, to prostredie neposobilo na mna dobrym dojmom. Moja sefka mi odporucila ineho lekara. Nebola som ani s nim spokojna. Sice uz mal z pohladu cistoty a poriadku to tam na vyssej urovni, ale uroven jeho vedomosti na zaplakanie - skratka nevedel vyriesit moj problem a myslel si, ze pricina mojho zdravotneho problemu je inde, ako v skutocnosti je. Uplne mimo a moj problem zostal potom este dlho nevyrieseny. A bolo to na osobne odporucenie niekoho, kto v tom meste zil uz roky, ale predsa - napriek tomu moja nespokojnost, plus vypoved v praci, lebo som sa citila tak zle, ze som nevladala robit a sama som cakala, kym ma to najhorsie prejde a kym sa budem zase dobre citit, aby som si mohla hladat novu pracu, ale vedela som ze aj ked ma to prejde,problem sa znovu vrati, ked sa nevyriesi a nenajde jeho skutocna pricina. Potom som problem vyriesila asi po pol roku inde. V sukromnom zdr. centre, kam som nakukla ako host. O dva roky nato som ochorela a sla som k jednemu, ktory mal najuzasnejsie a najlepsie internetove hodnotenia, dokonca ordinacne hodiny, ze kazdy den doobeda a poobede. Pridem tam, vsade kopa ludi, cakat bolo treba najmenej tri hodiny, ludia vchadzali a vychadzali takmer ako suciastky vo fabrike zo stroja a ja, ze wow, aky sikovny, ako rychlo vie vybavit pacientov, az kym som nevosla do ambulancie, hovorim mu, ze mam nadchu a kasel, bolest hrdla, popocuval ma, ze on tu nic nepocuje, pozrel do hrdla, ze on tu nic nevidi (starsi pan na dochodku, ktoremu uz zrak a sluch dobe nesluzil) a poslal ma domov, ze tu netreba marodku a ja, ze ale vsak mne nejde o marodku, ale chcem iba lieky a budem robit dalej a na vela, na vela mi nieco predpisal, nejake vitaminy. Este som mu povedala, na co mam neznasanlivost a ze sumive tabletky to casto obsahuju, ale normalne tabletky väcsinou nie, tak nech mi nepredpisuje radsej nic sumive a on mi predpisal sumive, ktore samozrejme obsahovali tu latku, takze ani z brania liekov nakoniec nic nebolo, pricom ale k tomu lekarovi chodili aj kolegyne a tie s nim boli spokojne... az som po dalsich dvoch tyzdnoch, co ma choroba nevedela prejst, sama nasla na internete lekarku, ktora bola sice sukromna... a bolo treba za kazdu navstevu platit 45€, ale reku ja az tak casto po doktoroch nechodim a s peniazmi problem nemam, teraz som chora a u sukromnej nebude tolko ludi cakat, ze aby som sa nedostala na rad ani za 3 hodiny, skusim teda k nej a BINGO, konecne som natrafila na normalnu lekarku a zakotvila u nej. Zaujimave, ze ta aj v hrdle nieco videla a aj nieco pocula a stanovila diagnozu a predpisala normalne lieky, za par dni bolo zrazu po chorobe. Co tym chcem povedat? Ze ani ludia, ani internetove hodnotenia, ani fora... nemusia nasmerovat a asi ani nenasmeruju cloveka k takemu lekarovi, s ktorym by mohol byt spokojny. Lekara si clovek musi najst sam. A neverit komentarom. Ani pozitivnym, v ktorych sa lekar chvali sam (nemusi sa, ale moze) a ani negativnym, ktorymi sa jeden lekar snazi zhodit konkurencneho (nemusi to tak byt, ale moze). Nevieme, kto co pisal a co je za tym. Okrem toho, pre jedneho pacienta moze byt jeden konkretny lekar dobry a pre ineho pacienta ten isty lekar dobry nebude. Zalezi aj od pacienta a od toho, co ten pacient potrebuje, aky ma problem a ake su jeho dalsie priania a poziadavky, napriklad ako vnima ordinacne hodiny lekara, ako hodnoti cistotu a poriadok v ambulancii, ci lekar vedel vyriesit jeho problem a odhalit jeho skutocnu pricinu, alebo ci je vedomostne uplne mimo... a podobne,,, Niekomu nemusi vadit spinava a zaprasena ambulancia, ked je lekar dobry a vtipny a mily, inemu to vadit moze... Niekomu nemusi prekazat, ked ma lekar podla jeho podozrenia diplom kupeny a spokojne si unho zostane a inemu to vadi riadne. Niekomu neprekaza, ked ma lekar na dochodku slabsi zrak a sluch a nevidi chorobu tam, kde choroba je a inemu je to jedno, lebo plne doveruje a nezamysla sa, nehodnoti (sam pre seba, vo svojej hlave), nerozmysla, neanalyzuje, nevyvodzuje dosledky :)
Mam dobreho zubara v BA, ale nechcem pisat, kto to je. Je to jeden z tych, na ktorych bolo na fore asi viac negativnych komentarov ako pozitivnych, sukromna sfera. MOJU SPOKOJNOST neovplyvnia nazory inych. Ani internetove, ani osobne.

Chloes

Ahojte. Nema niekto skusenosti s Mudr Martinom Ondrašikom (Risorius dental) ? Neviem či mám chodit k nemu alebo do Perly Ruzniova (Mudr. Banasovej) . Pan doktor Ondrasik ma lepsie hodnotenie ale na forach o neho ani slovo som nevidela

gomanka

našla som si zubárku o ktorej mi kamcika písala, volala som jej a som sa informovala ohľadne tých prehliadok preventívnych v tehotenstve, bude lepšie keď tam pôjdem tak ako to zubárka odporúča aby som si neuškodila :)

kamcika

Áno, počas tehotenstva nastáva u ženy mnoho zmien a môžu nastať aj pri zuboch, preto je dobré chodiť radšej tak ako zubár odporučí a nezanedbávať to, lebo predsa zuby sú veľmi dôležité aspoň pre mňa ;)

helencita

Pri štátnych áno, ale ja chodím k súkromnej zubárke, preto som písala, koľko tam vychádza v tehotenstve. Ja si tiež myslím, že je veľmi dôležité chodiť k zubárke a počas tehu duplom.

Pauliiiin

V tehotenstve na zena narok na PP aj 2x rocne. V pripade ze sa nejedna o sukromneho stomatologa, ktory nema zmluvy s poistovnami, tak PP su bezplatne. Hormonalne zmeny pocas tehotenstva su sprevadzane zmenami v ustnej dutine. Caste je krvacanie z dasien, zapaly, takuato opakovane a caste zvracanie poskodzuje zuby. Z tohto hladiska je dolezita navsteva stonatologa, ktory moze dany problem vcas podchytit a riesit. A dalsia vec je, ze mikroorganizmy ktore ma v ustach matka prenasa po narodeniny na dieta. Ak ma matka pokazeny chrup, tieto mikroorganizmy sposobujuce zubny kaz od nej dietatko zial dostane(oblizovanim cumlika, bozkavanim, tesnym kontsktom..). Neznamena to, zedieta bude mat zuby tiez pokazene, ale bude mat vyssie riziko. Takze mile buduce mamicky, prevencia je vzdy dolezita :)

rysavka45

bolest sama o sebe nie je ziadna vyhra.. a co sa tyka bolesti zubov to detto.. raz som aj ja mala bolesti.. rastli mi osmicky.. to bolo pre mna utrpenie kedze sa pchali tam kde nemali uz ziadne miesto.. esteze som pravidelne chodila na preventivky a vcas sa moj problem vyriesil..