Wobenzym - skúsenosti

bacz

Ste všetci úplne rovnakí, aj ty BJ 2, ktorý nad ktorého, nastavte si zrkadlo, na tieto šabo-myšie vojny sa nedá pozerať, nie to ešte čítať.

BJ_2

Faith healer, zase si sa totalne strapnil.

Cize, ked si das caj, macerat alebo nejaky vyluh, tak tam mas tiez kopec latok rozpustenych, ktore sa len vstrebu.

Hadaj, co sa stane,ked si das ananasovu stavu. Hura... ano do criev sa ti dostane takmer nic (susina v 3dcl stave je naprosto velkosti malej kocky), ale kopa vitaminov, mineralov a ENZYMU brolemin, a cudaj sa svete, ako je ananasova stava (hlavne kvoli tomu enzymu) lieciva, ako dava dokopy crevo, zabija parazity, a podobne. Tak mi nehovor, ze to nefunguje.

Pises kolosalne nezmysly, zeby si telo nevedelo rady s enzymami, ked sa dostanu do creva nalacno. A vo wobenzime mas aj rastlinne, ked si pozries, ale tie pankreaticke funguju tiez.

BJ_2

Bohuzial nejde mi odoslat prispevok, toto forum zacalo blokovat niektore slova, a nenapise ktore sa mu nepaci v dlhom prispevku. Mne sa to nechce prehladavat.
Len som chcel napisat, ze s tou tabletkou nemas pravdu a viem to dokazat vyplachom zaludka, ktory si viem urobit aj sam. Defcon.

Defcon

Nic ti nehovori resorpcna schopnost epitelu ? Na tvoju dalsiu otazku, ze kde sa v zaludku nachadza epitel, mozem odpovedat len tolko, ze mi je luto poklesu vzdelavacej kvality tvojej skoly.

hugabird

Defcon, študujem medicínu, som v poslednom ročníku a o tvojom vstrebavani vody cez žalúdok som v živote nepočul a vsadím sa o čo chceš že ani samotný Hippocrates :D keď mi povieš ktorá ATP-azova pumpa/ bunka sliznice zaludka alebo hocijaký iný mechanizmus vstrebe tu vodu tak ti pogratulujem - nešir tvoje ,,pravdy,, keď o danej téme nic nevies prosím ta.

Defcon

Aj ja zasnem, ze o enzymovej terapii pise kdejaky troll, ktory na siesty den nadchy zozral tabletku enzymov a odvtedy si mysli a presviedca ostatnych o pozitivach enzymov bez toho, aby si precital aspon jeden vedecky clanok o nich....
osobna skusenost je vo vedeckych kruhoch povazovana za najnizsi level dokazov. Ale na takychto forach je osobna skusenost podporena zamestnanim robotnika v kovosrote prip sicky v odevnej fabrike , nieco ako dokaz nad dokazy.....

hedviga1884

akoze ked citam niektore komentare, tak zasnem a najma najviac ma prekvapuje to, ze o enzymoch pisu ludia, co ani nemaju s nimi skusenosti osobne ;)

mirakarim

Defcon, a prosím ťa môžeš mi sem dať link na nejaký článok /najlepšie vedecký/ kde sa to tak uvádza, lebo keď čítam články tak tam sa píše že voda sa prevažne vstrebáva v tenkom čreve cca 90% a cca 10% v hrubom. ďakujem

Defcon

Ano. Voda sa vstrebava hlavne cez zaludocnu stenu, ale aj v tenkom creve a zbytok v hrubom creve....kolko sa vstrebava cez zaludocnu stenu zalezi na tom ci ste pili nalacno, co ste zjedli....