Wobenzym - skúsenosti

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

lantalia

Marcenzo cena je jedna vec, je pravda, ze to neni najlacnejsia zalezitost, ale ked clovek sa chce z problemov dostat a chce byt co najskor vo forme, fit, tak to ozelie :)

martinka090

Faith Healer jedna vec je nejaky clanok a nieco ine je vlastna skusenost.
Keby som si liek Wobenzym nevyskusala na vlastnej kozi, tak mozno by som verila takymto clankom, ale kedze mam skusenost a uzivam ho uz nejaku dobu, ze nie len par tyzdnov, ale pomaly tri roky, tak tomu neverim. Pomohol mi pri vela problemoch a to je pre mna podstatne ;)

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

BJ_2

Faith Healer, ak telo na niecom funguje najviac so vsetkych bielkovin, tak su to prave enzymY. Myslis si, ze je vazne tak sproste, ze ked taku cennu vec vyluci v pankrease (vyroba enzymov je neskutocne narocna, su to velmi komplexne zhluky aminokyselin), telo nimi neplytva. Ked sa vylucia na potravu, tak nieje sproste, aby tam v creve tie nevyuzije nechalo. Vstrebe ich. Ma na to mechanizmi. Je to logicke, ze sa o to bude snazit. Telo vstreba dvoma sposobmi, pasivne a aktivne. A prave bolo by nezmysel, keby sa u tak cennej latky, nesnazilo o aktivny transport, a vyplytvalo by ich a vylucilo v stolici. Tak skus sa najprv trochu zamysliet, co je logicke, ci sa budu vstrebavat alebo nebudu. Jasne, ze telo sa bude snazit o vstrebanie enzymov, ako len moze.

BJ_2

Faith Healer, dobre bludy, ten prvy clanok.

Traviace procesy v zaludku sa obidu gastro-rezistentnou vrstvou, rovnako ako to robia tabletky s laktobacilami. Ale to by si ten autor clanku, mal najprv zistit. Dalej, wobenzym obsahuje aj traviaci enzym bromelin. Rastlinne enzymi su odolne proti kyselinam, nez zivocisne, ktore vylucuje pankreas. A tie sa nerozlozia na aminokyseliny.

Dalsia vec, este aj ked jes bromelin napriklad spolu s ananasom, ovocie sa stravi tak rychlo a vyluci sa na neho minimum stiav, ze vacsina prejde do creva.

Ale to by trebalo pouzit mozog. A zistit si, naco sa dava gastro-rezistentna vrstva na tabletky, ze?

Takze cela ta cast rozkladu na aminokyseliny, je tam neopravnene, v tom kydani a ociernovani toho clanku.

A dalsia vec, tie nazory, ze sa nic nevstrebe, to nema podlozene nicim. To je jeho skepticizmus, nic ine. Lebo sa mu wobenzym nepaci. Ale utoci tym celkovo na enzymoterapiu.

Cely ten prvy clanok je teda brak. Ty si mu samozrejme uveril, a tak tu teraz mudrujes v kazdej teme o enzymoch.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.