Wobenzym - skúsenosti

Tomas12345

Defcon :

No čo k tomu dodať, azdal len tolko že veci ktoré ty neješ je denne miliony ludí, pričom nezaznamenala sa nejaka významnejšie zvýšena incidencia hyperaktivity, zhorsenia alergií, a astmatických problémov u týchto ludi. To je myslím dôkaz samo o sebe.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Defcon

Tomas, a vies, ze ich nejem ? Nejem ziadne udeniny okrem tych z malych manufaktur a aj to len v malom mnozstve. Rovnako nejem ziadne fabricke omacky, kecupy, tatarske, horcicu , ani nic podobne. Rovnako tvrdo obmedzujem fabricke sladkosti a polotovary.
Nepatrim medzi stado , ktore sa tu rozplyva nad prirodnou kozmetikou a zaroven do seba drbe umeliny v podobe multivitaminov a wobenzymu. -))))

Tomas12345

Defcon :

Ok, tak ako som povedla, potom prestan jest i kecup, sladkosti, marmelady a vsetky potraviny kde sa to nachádza.

Súvislost E124 s rakovinou nebola preukázana, čo znamena že E124 karcinogen nie je.

Prestan potom jest i vsetky majonezy, omacky a rôzne ine tovary do ktorých sa pridavaju chemicke latky aby dlhšie vydržali. Fakt sa mi zdá že to už s tým E124 moc hrotíš.

Defcon

Tomas, co sa tyka rakovinotvornosti, v tom sa zhodujeme, je istá nenulova pravdepodobnost , ze E124 vyvolava rakovinu, ale tato moznost je sice miziva, ale nevylucena. Co sa tyka ostatnych ucinkov, kvoli tymto ucinkom je E124 zakazane v mnohych statoch sveta. A dalej, vo wobenzyme su dalsie pridane latky s dalsimi neziaducimi ucinkami.
Nevidim rozumny dovod, aby som sa stopal takymto liekom na zaklade dobrovolnosti a navyse dlhodobo a za vela penazi.
Pozitivne ucinky wobenzymu idu docielit lacnejsie a zdravsie. Teda wobenzym povazujem za komerny preparat vytvoreny s ucelom zvysenia ziskovosti vyrobcu.

Tomas12345

Defcon :

Argumenty nedošli, len som si tvoj príspevok pozrel až teraz.

K tým nežiadúcim účinkom, nejaké tam predsa len sú : "Wobenzym je obvykle dobře snášen, také při dlouhodobém podávání vysokých dávek nebyly pozorovány nežádoucí účinky. Ojediněle se může objevit nevýrazná změna konzistence, barvy a zápachu stolice. Při užívání vyšších jednorázových dávek byly pozorovány pocity nadýmání, ojediněle nevolnost".

(pribalove-letaky.cz)

(Tomas, v pribalovom letaku wobenzymu nie su v podstate ziadne neziaduce ucinky...... )

Neviem prečo si myslíš že ak má nejaký liek len slabé neziaduce ucinky, tak musí ísť o klamstvo. Uvedom si že ten liek je bez predpisu, a preto ak by nejaké vážnejsie neziaduce ucinky mal tak by bez predpisu nebol.

Farbivo E 124 je farbivo ktoré zafarbuje načerveno, a používa sa i v kečupoch, sladkostiach, marmeládach, teda v potravinách ktoré sa velmi casto konzumujú. Ked teda odmietas Wobenzym, potom nemôžeš jest ani kecupy, cukroviny, marmelady a ostatné tovary v ktorých sa E124 nachádza ( naozaj tieto potraviny neješ ? ).

Dôležité je sa pozrieť na incidenciu. Vzhladom na to že E124 sa nachádza v množstve každodenných produktov, jeho skodlivost musí byť velmi nízka, a zhorsenie alergie, astmy, ci hyperaktivity je naozaj len v ojedinelých prípadov (možno 1: 10000). A kebyže aj k zhoršeniu príznakov dôjde, dotycny predsa ten wobenzym môže hocikedy vysadiť ak spozoruje nežiaduce účinky.

Co sa karcinogenity týka tá sa zatial nepotvrdila, ak by tomu tak bolo tak by SUKL wobenzym z trhu stiahol, rovnako ako stiahol pred pol rokom z trhu Valsarvyn pretože sa v nom nasli potencionalne latky ktore sposobuju kacinogenitu.

A co sa týka príbalového letáku, výrobca nemôže napísat do neho čo on sám chce, ale musí tam napísať to čo vyplynulo z výskumov. Inak by to bolo zavádzanie ktore by bolo trestne stíhatelné a regulacne orgány ako su napriklad FDA by na to výrobcovi už dávno prišli kebyže podvádza.

Defcon

Tomas, v pribalovom letaku wobenzymu nie su v podstate ziadne neziaduce ucinky...... takze odpoved stada oviec je nedostatocna. Ti mudrejsi si precitaju zlozenie vratane pridanych latok a idu za neziaducimi ucinkami tychto latok.
Napr farbivo E 124 nachadzajuce sa vo wobenzyme je zakazane v mnohych statoch sveta, zhorsuje alergicke reakcie, zhorsuje astmu, je mozno karcinogenne, a ma stupen skodlivosti 5, teda patri medzi 10 najhorsich farbiv. Akosi som si nevsimol tieto neziaduce ucinky v pribalovom letaku. Asi sa nezmestili. -))))

Tomas12345

Defcon :

(ake neziaduce ucinky ma wobenzym ? )

Odpoved stáda : Také aké sú napísané na príbalovom letáku.

Defcon

Radinus, nemusim mat osobne skusenosti s wobenzymom. Stacia mi medicinske skusenosti a vzdelanie, aby som na zaklade zlozenia pripravku vedel , ako dany pripravok ovplyvnuje celkovy chod organizmu. Rovnako ako nepotrebujem osobnu skusenost nato , aby som zodpovedne prehlasil, ze skakat z 10. poschodia panelaku nie je vhodny sposob ranajsieho telocviku.
Wobenzym pomoze ludom so zlymi stravovacimi navykmi, dlhodobe uzivanie je nevhodne. Pre hlupejsich jeden argument : wobenzym je liek a nie doplnok. Uz vam ho nejaky lekar predpisal ? Nie, len vam ho doporuci si kupit, lebo vie , ze vam kratkodobo neublizi. Ale dobrovolne pchat do seba lieky nie vhodny sposob zivota. Lebo akykolvek liek ma svoje negativne ucinky. A otazka pre stado : ake neziaduce ucinky ma wobenzym ?