Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

luubinka

no neviem, ci sa vyslovene neodporuca, ale nemyslim si, ze by si realne ten obed aj dojedla :D suche mas aj lahsie na zaludok jednoznacne. asi aj preto je vhodnejsie k jedlu.

smoula

Tiez si neviem predstavit, ze si teraz k obedu nalejem za pohar ribezlaku :) To ako vobec. Pekne suche vinko, to musi byt. A to sa zrejme aj odporuca.

mimwi

Veď práve, sú proste vína, ktoré mi chutia aj sladké aj kyslé. Ja osobne mám teda potrebu to striedať, neviem ako vy. Keď víno, tak stále iné, aby sa mi nezunovalo. Ale tak k jedlu pochopiteľne vôbec nie sladké, to sa nehodí.

Poster

ano, ved tiez som pila sladsie vino, bolo perfektne a takisto, co sa kvality tyka, tak musim povedat, ze super. a to ja ocenit zase viem :D

Silvinecek

Tak aj sladsie moze byt kvalitne, z kvalitnej odrody, to zase nie je uplne smerodajne, co sa tej kyslosti tyka :)

smoula

Tak myslim si, ze kazdemu smakuje nieco ine, mne osobne tie kyslejsie chutia viac, ved vsetky kvalitnejsie vina na ake natrafis nie su presladene rozhodne.

vanes11

vieš čo, chodím okolo neho dennodenne, ale ešte som si ho domov nekúpila. aj by som ho vyskúšala, ale len tak sama pre seba mi je to také zvláštne :D

Jarunka12

A nenašli ste si také? Treba spraviť kompromis :D My si kupujeme Elesko a keďže majú rôzne druhy vín, tak si doma každý z nás vie prísť na svoje :D