Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

jancaa

Na to treba asi len ozaj dozriet :D Vsak akoze ja tiez som popijala vinko aj za mojich studentskych cias, ale tak co sa kvality tyka, tak to bolo uplne inde samozrejme ako to, co pijem teraz. Predtym som to neriesila, nerozlisovala :D Vsak poznas to ako to chodi, pijes to, co je :D

modzo

no ja teda som akosi nevedel do isteho veku vobec prist na chut vinu. ono to takpovediac prislo samo po 30tke :D dovtedy vobec, ani citit som ho nemohol a teraz ine nepijem.

lalinka12

ani ja toto doma nemám, neboj sa :D ale tak po dlhom a náročnom dni si pohár vína vychutnám pokojne aj sama, nerobí mi to vôbec žiadny problém :D

jancaa

Doslova musis, hej :D Ale tak to zase nie je take strasne, ja by som bola moznoze aj rada, keby si ten moj raz za cas so mnou da, ale tak asi na druhej strane mozem byt rada, ze sa neopija kade tade po krcmach :D

Jarunka12

Podľa mňa záleží, na aké natrafíš, lebo ich je fakt veľa. No ale netreba byť taký skeptický, keď ti nechutí jeden druh, že už proste iný neochutnáš :D To by bola rozhodne veľká škoda, mne sa to už potvrdilo viackrát :D

kajana

Ano, presne tak. Nie je to znacka, je to vlastne len ta oblast, z ktorej to vino pochadza. Je ich velmi vela. A najhorsie na tom je, ze kazde, ktore som mala moznost ochutnat, chutilo uplne inac :D A viem, ze k vacsine z nich sa uz rozhodne nevratim :D