Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

zuzicela

no to ano, pri tych sladsich vinach si veru aj ja viem prist na svoje :D ale cokoladu mi to rozhodne nenahradi :D to su dve rozdielne veci proste :D

stastna125

ono si hlavne treba vediet povedat nie :D vsetko sa da naucit podla mna :D ja osobne si dam radsej pohar sladkeho vina ako nejaku cokoladu. kazdy sme iny :D

kajka294

haha, to ano, ak to mas takto, tak potom dobre pre teba :D tiez by som take nieco asi potrebovala, lenze mne len napoj nestaci, ja osobne som totiz na sladkom vyslovene zavisla :D

Silvinecek

Mne takisto velmi nechutia kysle veci. Toto je ale dost sladke. Normalne ze ked som si to dala, tak ma okamzite presla chut na sladke :D Cize aj na toto je to mozno dobre :D Ked som pozerala zlozenie, zas tak vela cukru to neobsahovalo, co sa mi aj dost rata.

maca342

Tuto konkretne som este nepila. A ako chuti? Nie je moc kysla? Niektore su mega kysle a take ja vobec nedavam :D Moze to byt zdrave ake chce, ale pila som to nasilu.

zuzinata

No ja napriklad alkohol nepijem a mam velmi rada tuto hroznovu stavu. Ta je takisto zdraviu prospesna a mne velmi chuti. Akoze keby mozem pit alkohol, tak mozno vyskusam aj nejake vino lepsie alebo tak, ale kvoli mojim silnym liekom nemozem.

zimka

ono samozrejme záleží aké :D podaktoré extrémne presladené druhy sú skôr viac na škodu ako na osoh by som povedala. nejaké červené suchšie, to už skôr.

simciacik

To je sice fajn, ze to radia aj lekari, ale mam tomu rozumiet akoze je zdrave len cervene vino, lebo je vhodne na doplnenie cervenych krviniek?

kajka294

ano, jasne, ale tak radia to v primeranom mnozstve :D niektori si taketo slova vezmu ale az prilis k srdcu sa mi vidi :D

Jarunka12

No toto mi aj dedo radil :D Najprv som sa akože tvárila všelijako, že načo ma ty nahováraš :D Ale predsalen to má niečo do seba:) Veď keď to už aj doktori bežne radia.