Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

monamini

Chrisiana no akoze toto je zase druha vec, ale ved co - co je vzadu aj vzadu ostane :D nerozhodia ma tym, bavili sa vsetci aj vsetkym chutilo. no a mali sme na vyber zo vsetkych farieb a z kazdeho druhu - suche,sladke aj polosladke. nebol to zas cely regal v obchode ale vedela by si si vybrat :D

patrici77

tak ako ja si nejako nepotrpim na vybere podla nejakych znaciek ale za to viem ze teda kazde vino cervene nie je rovnake :D ved mas rozne odrody tych vin to viem aj ja ako laik.

zdenika

Inak vy tu z toho niektore robite :D Ja neviem akoze v com moze byt napr.cervene vino suche jednej znacky ine ako cervene vino suche len druhej znacky? Aspon teda mne kazde suche cervene chuti ako suche cervene :D

emaniala

tamirilka no len niekedy ani ti casnici sami nevedia ze co sa k comu hodi. neviem ci ich to na tich skolach neucia alebo co ich tam vlastne len ucia. kazdopadne sme v 21.storoci a ked si chces naozaj dopriat gurmansky zazitok alebo sa len jednoducho odmenit na nete si najdes vsetko.

cicilka

anicka ja si myslim ze ked uz mas chut na to vino tak si asi neotvoris nejake krabicove, ale snazis sa si dopriat. no a veru s tymito vinami si vies dopriat. my sme si s muzom spravili aj vylet do Modry do ich restiky.

berca

anicka no toto si myslela aj moja mamka ze co sa ona bude s nejakou znackou trapit ved ked chces vino tak si ho proste das a riesis maximalne ci je biele ci cervene :D no potom som jej raz naliala s tychto tu spominanych a hned mnamkala ze co to je :D

neya

no to sa ani mne nechce verit ze ste vyhoveli vsetkym :D
anicka no su ine uz len v tom ze to mas SK vyrobcu a teda vies co v nich je, mas tam kvalitne hrozno z ich vlastnej urody. mne to nedalo a tiez som si na margo odporucani jednu flasku kupila a teda nelutujem.

anicka89

a aké sú teda tie vína od nich ? Sú v niečom iné? Lebo za mňa je víno ako víno, čo ja viem ja som to nejako neriešila že výrobcu.

emminar

bereka my sme ich uz od nich mali moznost ochutnat vinko, bolo vyborne tak som hned zacala googlit ze ci maju len takto jednu farbu/jeden druh, no nasla som ich eshop a tam maju toho viac ako v klasickych obchodoch.

tamirilka

...ja sa v tom stale nejako neorientujem...ked ideme do restiky tak tam poviem casnikovi nech mi nieco naleje aby sa to k tomu jedlu hodilo, no ked som doma tak tiez by som si dala nejake vinko k obedu ci veceri, ale zatial mi to nejako nevychadzalo...to som radsej zjedla a potom si dala vino :D ...