Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

machiia

a s tymito premiovymi vinami nahodou skusenost nemate? uz dlhsie po nich poskulujem, ale zatial som neobjednala :) a v obchode neviem, ci maju z tejto znacky aj tieto.

Majjra

Na stôl domov sa kupuje ľahko :D A vlastne hocikam, stačí, keď aspoň trošičku poznáš svojich blízkych a čo zhruba obľubujú. Veď to nemôže byť pre nikoho problém predsa :)

dubsicka

inak ono to zase nie je take tazke urcit, ake vino zvolit k danemu jedlu. zalezi na plnosti chute. k lahsim jedlam pasuju viac take lahke, svieze vina, k tazsim ako je bravcove maso, jedine cervene vino si viem predstavit, to zvykneme pit k divine, cervenemu masu ale aj k syrom. ;-)

brunetka28

Tie aj ja celkovo môžem :) A sa mi páči, že majú kadejaké rôzne druhy na výber, že nie len suché napríklad.

tymra

ale tak to je predsa samozrejmost, to asi nikomu nenapadne taka vec. ale vies co, nedavno sme boli pozvani na veceru k nasim susedom a mali na stole nejake rocnik 2013, viem iba ze Elesko, presny nazov si nepamatam, ale bolo suche a velmi mi chutilo. co ja teda suche vina prilis vo vseobecnosti neoblubujem, ale toto bolo vyborne. take lahke, chutne, no proste kludne by som bola schopna vypit aj celu flasu :D

agava

Tak tu nikto nerieši žiadny bontón ani základy správneho stolovania :D Skôr tu šlo o to, aby ti z toho potom nebolo blbě :D Keď zapíjaš ťažké jedlo ťažkým vínom, tak asi si veľmi neužiješ chuť ani jedného z toho si myslím :D

tymra

ja si dam take, na ake mam prave chut a absolutne neriesim, ci je to proti nejakym pravidlam pri stolovani alebo nie :D