Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

erich360

A tak vsak nech si kazdy kupi to, co mu najviac chuti :) Ja tu tiez mozem presviedcat niekoho o niecom a on tie chute moze mat uplne ine.

Poster

kazdy si pod pojmom kvalitne vino predstavi uplne neviem aky najdrahsi kusok, aky sa da v obchodoch zohnat :) a pritom to tak vobec nemusi byt.

humienka5

no ja inak popravde kupujem take, co je proste po ruke a za dobru cenu. napriklad elesko ma fajn vina a su cenovo dostupne, nerada minam vela.

Diarra6

No a niekedy kludne aj od smadu :-D Zabijes tak dve muchy jednou ranou. A co si takto zvyknes kupovat? Ake konkretne?

matka88

hej veru tak :) ja osobne som nebola nejaky zastanca alkoholu, proste ked sa pilo, tak som vedela obsediet aj pri mineralke :D ale casom uz tak vidim aj na sebe, ze niekedy si clovek proste potrebuje nieco dat :D za poharik, uvolnit sa, zabavit sa. ved viete ako to je - alkohol robi najvacsiu zabavu :D ja sa takto velakrat neviem uvolnit bez toho, je to taka mala pomoc pre mna :D a som navyse velky introvert

stastna125

no ked ti ja mam pravdu povedat, ja takto dopredu nerozmyslam :D proste si dam to, na co mam chut a hotovo :D to, ako mi rano bude, je uz vedlajsie a hlavne je to problem mojho buduceho ja :D treba zit pre pritomnost, pre dany moment a neodopierat si :-D

zimka

áno, to je všeobecne známe, že z tých sladkých vín býva skôr ráno opica ako keď piješ celý večer suché :D preto už viem, čo piť a čomu sa radšej vyhnúť :D na čo budem trpieť, keď nemusím :D

iviccia

no to ja zase moc tie sladke vina veru nemam v oblube. ked mam chut si nieco vypit, tak rozhodne siahnem po suchom vine, z toho inak ani nemavam opicu :-D zo sladkeho mam zakazdym.

zuzicela

no to ano, pri tych sladsich vinach si veru aj ja viem prist na svoje :D ale cokoladu mi to rozhodne nenahradi :D to su dve rozdielne veci proste :D