Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

simciacik

Jamicka tak kazdy sme iny, ja napriklad ti poviem, ze mam rada, ked ladi vino k jedlu, ked proste k cervenemu masku je take vinko ako ma byt. Ked k cestovinam je ake sa odporuca, lebo to potom clovek ma aj z toho jedla uplne iny pozitok.

jamicka

Hamula toto je otázka, ktorá aj mňa zaujíma. My budeme chystať svadbu a teda nevieme nejako či máme najskôr si menu vybrať a potom k tomu ladiť víno alebo to je jedno. Lebo mám pocit, že niektorým ľuďom akoby bolo úplne jedno či to spolu ladí :/

hamula

Ale podľa čoho vyberáte víno, že aké je dobré? Že či stojí za to? Lebo teda v takýchto veciach neviem chodiť absolútne.

jesenikovael

Erich, ja osobne mám najradšej od Eleska vína, aj keď viem, že sa nikto nepýtal, ale mala som potrebu sa vyjadriť :D Nakoľko sa viem úplne stotožniť s tým, čo si napísal :D Už som si tak zvykla na tú chuť, že iné si už tak vychutnať neviem.

neya

ja zase nie som nejako narocna, nemam rada priebercivych ludi. a uplne najviac nemusim, ked niekomu darujem flasu vina a on este predo mnou ohrnie nad nou nosom. do mna ide v tom momente dvesto voltov :D

vretienka

no ja doma nemam nic, co mi nechuti. ak nejake take dostanem, tak ho automaticky posuvam dalej :D a sama take nekupujem, takze mi nezaberaju zbytocne miesto :D

9hajma0

no ja velakrat toto absolutne ignorujem :D ked mam chut na vino, tak nehladim na nasledky vobec :D stoji to rozhodne za to :D

weeendyyy

Mne ak sa aj nieco taketo prihodi, tak to viem zase velmi rychlo zahnat. Napriklad aj takou sodou bikarbonou. Ucinkuje to rychlo. A mozes pit dalej :D