Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

jabba

Ono to asi záleží, že kde ho kupuješ ale podľa mňa je to jedno z najlepších vín čo tu máme a stojí za to :)

mrkvova

mne chutia mlade vina, uz je dostat rocnik 2018 a su super. nemam rada tazke vina a stare rocniky. minule som pila nejake tazke, len uz neviem presne ci chardonnay, tusim chardonnay, no skoro ma vystrelo. elesko neviem, ked vidim tu cenu, zda sa mi to privela, 12,- eur je privela.

zdeni_richta

veď toto a to by už nebolo bohvie čo :D :D takže prosím vás berte ohľady na to, že jednoducho proste nepoznáme každé víno z tejto oblasti a radi by sme mali na svadbe to najlepšie

meggi36

Ďakujem, fakt ste mi všetci hrozne pomohli. Hento víno som už pár krát mala, chutilo mi takže asi poviem nech nám zoženú teda to keď vravíte, že sa k tomu hodí, budem len rada ak tam budeme mať víno, ktoré som poznala už pred tým

jabba

Hento je dobré vínko, my sme ho mali na svadbe dva roky dozadu, aj nám ochotne poradili, že aké by sa nám hodilo :) A nakoniec nám aj dobrú cenu urobili tak som nakoniec bola rada, že sme vybrali ich víno. Teraz keď si chceme trošku pripomenúť svadbu tak si kúpime to biele čo sme pili tam a je to ako keby sme znova boli na hostine

miza

K rybe je veľmi dobré toto vínko www.elesko.sk, to mávame aj na vianoce ku kaprovi :) Takže ja môžem odporučiť to a môžeš si ho odtiaľ aj rovno objednať ak by si nevedela kde ho u vás kúpiť :) S červeným moc skúsenosti nemám, akože pijem sem tam aj to ale len máloktoré mi chutí, som skôr na biele už od mlada. Neviem čím to je :D