Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

zdeni_richta

dnes moc nestiham ale zajtra vam sem teda napisem aka je moja predstava menu aby sme to k tomu presne napasovali :) a sme zo senca, tam bude aj svadba, sme ochotni kvoli dobremu vinku aj trosku cestovat takze poradte kludne odkialkolvek :)

miliaca58

s mnozstvom ti tiez podla mna budu vediet pomoct tam kde budete vino kupovat, predsa len nebudu asi vino predavat niekomu na svadbu prvy krat tak budu vediet kolko sa cca vypije na hlavu aj ked dost to zalezi aj od toho ake budete mat zlozenie hosti :)

mrkvova

zdeni, perfektne ti tu poradili, najdi si male vinarstva. moji znami si boli pre vino na svadbu v rakusku od maleho vinara. su tam dediny, kde sa na to specializuju a maju vinne pivnice. je to tam ovela lacnejsie ako u nas, tam nie su taki nenazrani a kvalita ovela vyssia.
ak nechces do rakuska, tak ti mozme poradit aj lokalnych. odkial si? lebo nebudem ti radit z modry, ked si z kosic.

petros

Rozhodne suché,maximálne polosuché biele víno,niečo málo z červeného.Kupuj od vinára a požiadaj pri výbere niekoho čo tomu rozumie

Omen

Zdeni_richta, daj si na papier svoje menu, koľkokrát víno chceš servírovať, počet osôb, ktoré ho pijú a sumu, ktorú môžeš na nákup vína investovať. S tým papierom zájdi do vinotéky a daj si tam poradiť. Možno nakúpiš tam a dajú ti zľavu. Ak nie, potom budeš mať aspoň info a nakúpiť môžeš aj inde - Metro, lokálny predajca...

zdeni_richta

asi sme sa trochu nepochopili lebo neviem teraz velmi rozoznat, ze ktory prispevok je pre mna a ci vobec niektory je pre mna... teda az na ten jeden. priblizne menu mozem kludne napisat ak to teda pomoze :)...

Omen

A ty si presvedčená o tom, že TY áno? : o)

zdeni_richta
10.12.2018 11:44:21

prosim vas vedeli by ste mi poradit ako vybrat vino k jedlu na svadbe? tak aby sa hodilo k veceri ale tak isto ho mohli potom pit hostia aj cely vecer a na druhy den im neroztrhne hlavu :D..... plus by som potrebovala vediet aj to ake mnozstvo objednat. na svadbe budeme mat 70 ludi :).... budem rada ak mi napise niekto kto uz ma tak vacsiu svadbu za sebou :) ....