Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

meggi36

My teraz akurát vyberáme vínko čo budeme podávať v januári na oslave sedemdesiatky našej strakej, viete poradiť aké víno sa hodí?

Majjra

To akože žijete v senci a žiadne z tých vín čo ti tu spomínali ste ešte nikdy nepili? Alebo sa zamerajte proste len na to víno čo ste už niekedy pili a chutilo vám, nemusí to byť zrovna takáto nejaká veľká značka

Majjra

Súhlasím :) Prinajhoršom sa dá zakaždým spoliehať na chuťové poháriky ak by sa fakt nevedela rozhodnúť ;)

miza

Veď som ti už napísala, že my sme mali elesko, aj iné typi si dostala tak proste skús si tam zaskočiť osobne ešte teraz pred sviatkami alebo aj po nich, veď času máš podľa mňa ešte dosť a pozisťuj si aj ceny, nechaj si poradiť aké vybrať na svadbu, proste keď sa budeš o to trochu zaujímať tak si isto vyberieš

zdeni_richta

to ja viem :) že mám šťastie, že bývame prakticky v tej oblasti kde sa robia najlepšie vína zo slovenska ale aj tak si potrebujem vybrať iba jednu značku, preto som chcela poradiť. neviem, ktoré z tých všetkých čo ste mi napísali vybrať :D

miliaca58

joj tak to ked si z hentych krajov tak mas na vyber asi milion znaciek vina a velmi dobrych takze to mas dobre :)

Omen

Zdeni, nevidím tu žiaden problém. Bývaš v srdci najstaršej a najrozsiahlejšej Malokarpatskej vinohradníckej oblasti: Pezinok, Modra, Šenkvice, Rača, Vinosady...
Máš blízko južnú Morava, Rakúsko...
Čo sa kvality týka je to Matyšák - Pezinok, MRVA & STANKO - Trnava, Mavín (Martin Pomfy) Vinosady...
Horeuvedení producenti vína získali a získavajú aj ocenenia na súťaži vín v Paríži. A nielen oni.

miza

My sme na svadbu brali elesko víno, lebo ho pijeme prakticky celý rok na oslavách alebo proste len tak keď si robíme pekný večer a vieme, že všetkých chutí. Akurát sme vyberali druhy vína aby si každý našiel niečo svoje čo má radá a zároveň sa aj hodilo k jedlu :) Počas večer sme každému kto chcel víno naliali čo sme k nej mali vybraté a potom si už ľudia sami chodili vyberať fľašky podľa chuti :)