Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

simcika

51bibi, jasne :) napriklad taka divina, tu si neviem ani predstavit bez toho cerveneho vinka napriklad. samozrejme, ze jednak do varenia, ale aj akoze pri obede, to proste musi byt.

51bibi51

to je asi na každom, aj pri tomto platí - sto ľudí, sto chutí. ja takisto zapíjať jedlo nepotrebujem, ale k niektorým druhom jedál sa to vyslovene pýta a lepšie to chutí :)

terria15

ja akoze oblubujem vina vseobecne, ale co sa tyka jedla a alkoholu, tak toto vobec nemiesam. snazim sa to oddelovat, lebo teda mne byva tazko, ked to kombinujem. bud jem alebo pijem :D zakazdym musim dokoncit jedno az potom druhe.

lalinka12

asi záleží aj na tom, na čom si muž potrpí :D ak nemá rád príliš kvalitné a vypije čokoľvek, tak potom sa zase až tak veľmi nečudujem.

simcika

praveze nejde ani tak o to, ale vacsinou ked mne zase priniesol domov chlap nieco nove, tak to nestalo za to :D tiez radsej zostavam pri zauzivanom.

stankila

tiez pijem len jeden druh vacsinou. ale tak jasne, ze ak by za mnou prisiel niekto so slovami "toto musis ochutnat", tak nezavaham a dam si, preco nie :D ved o co ide? co je to nevera voci tvojmu oblubenemu alkoholu alebo co? :D

zdenika

Ale toto ja zase nemám rada :D Už si ochutnala aj iné, keď hodnotíš? :D Niekto to vie takto povedať hneď z fleku o niečom a pritom to ešte doteraz neochutnal, to ma vie úplne rozhodiť :D

lalinka12

ale tak zase tá otázka kvality je podľa mňa úplne subjektívna :) každý považuje za kvalitné niečo iné. to, čo proste chutí jemu.

modzo

najprv si co to pozistujem aj o odrode napriklad predtym, nez to idem pit :) nie je odveci vediet viac o tom, co pijes :) a samozrejme nie vsetko, co sa tvari kvalitne aj kvalitne je. mal som uz aj kadejake talianske vina, o ktorych mi tvrdili, ze su prvotriednej kvality a mne teda vobec nechutili.