Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

dubsicka

tak je to presne ako pises o tej dobe, mas pravdu ze kedysi nasi pra ci pra-pra stari rodicia boli radi za take ake bolo ci za miestnu domacu palenicu :D ale tak doba ide vpred a pokial sa nebojis novych veci ze nie si upnuta na stereotyp nevidim jeden dovod preco si takto zivot neobzvlastnit niecim novym :)

mantika

vau, ako zeny my sme toto fakt este takto doma neriesili. ja chapem ze doba napreduje, no kedysi toto nebolo a bolo dobre vino take ake momentalne vinari spravili. takze ja poznam len zakladne ze hroznove ribezlove a trnkove a potom podla farieb :D

jesenikovael

hamula Tak ku nám sa toto víno dostalo ako darček od známych, no väčšinou sme išli najprv podľa druhu a teraz už pôjdeme aj podľa značky :D

kiabka

jesenikovael presne aj u nas sa osvedcilo, teda u mna urcite. Nam to bolo kedysi jedno, ale odkedy sa toto raz ocitlo u nas v chladnicke, tak dufam ze sa tam bude objavovat castejsie :D

kolaria

U nás doma sme na toto fajnšmekri :D A hlavne muž keď varí tak ten si potrpí na kvalite vína a hlavne tak aby to ladilo k mäsu alebo keď si otvoríme len tak pri telke a chceme niečo k tomu zobkať, tak aby ladilo napríklad so syrom.

simciacik

Jamicka tak kazdy sme iny, ja napriklad ti poviem, ze mam rada, ked ladi vino k jedlu, ked proste k cervenemu masku je take vinko ako ma byt. Ked k cestovinam je ake sa odporuca, lebo to potom clovek ma aj z toho jedla uplne iny pozitok.

jamicka

Hamula toto je otázka, ktorá aj mňa zaujíma. My budeme chystať svadbu a teda nevieme nejako či máme najskôr si menu vybrať a potom k tomu ladiť víno alebo to je jedno. Lebo mám pocit, že niektorým ľuďom akoby bolo úplne jedno či to spolu ladí :/

hamula

Ale podľa čoho vyberáte víno, že aké je dobré? Že či stojí za to? Lebo teda v takýchto veciach neviem chodiť absolútne.

jesenikovael

Erich, ja osobne mám najradšej od Eleska vína, aj keď viem, že sa nikto nepýtal, ale mala som potrebu sa vyjadriť :D Nakoľko sa viem úplne stotožniť s tým, čo si napísal :D Už som si tak zvykla na tú chuť, že iné si už tak vychutnať neviem.