Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

neya

ja zase nie som nejako narocna, nemam rada priebercivych ludi. a uplne najviac nemusim, ked niekomu darujem flasu vina a on este predo mnou ohrnie nad nou nosom. do mna ide v tom momente dvesto voltov :D

vretienka

no ja doma nemam nic, co mi nechuti. ak nejake take dostanem, tak ho automaticky posuvam dalej :D a sama take nekupujem, takze mi nezaberaju zbytocne miesto :D

9hajma0

no ja velakrat toto absolutne ignorujem :D ked mam chut na vino, tak nehladim na nasledky vobec :D stoji to rozhodne za to :D

weeendyyy

Mne ak sa aj nieco taketo prihodi, tak to viem zase velmi rychlo zahnat. Napriklad aj takou sodou bikarbonou. Ucinkuje to rychlo. A mozes pit dalej :D

simcika

jasne, tak toto je taky mytus, by som povedala :D ked nevyskusas, nevies, stale to hovorim. treba skusit, ktore vino ti vyhovuje, kazdy typ ti kyselinu sposobovat rozhodne nebude. ani ja by som sa vina nedokazala vzdat len z tohto dovodu :D

lenusa00

andyska, toto mavame doma aj my. a teda konkretne tuto znacku mame dost v oblube :) a nie, kazde suche vino skutocne nie je kysle. moja mamina povie, ze z kazdeho sucheho ma kyselinu, ale naposledy na sviatky boli u nas, otvorili sme si toto a chutilo jej, ziadne tazkosti z neho nemala. takze predsudky prec a vychutnavaj si chut dobreho vinka, ak mozes :D

sajmilinka

andyska, možno by som ho skúsila aj ja, aj keď teda kyslým veľmi neholdujem. ale už chcem prestať pijavať tie sladké, čo zvyknem. tam je hrozne veľa cukru. a pivo nepijem, nechutí mi. v živote mi nechutilo a myslím, že ani nezačne.

51bibi51

andyska, môže byť :) ja všeobecne tieto suché vínka môžem. vypijem akékoľvek, sladké do mňa moc nejdú.