Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

olivara

Vies co, napriklad mne je to jedno v celku ake je maso, kludne si aj k rybe dam cervene. Podla mna ako komu chuti, pokial clovek neje v nejakej nobl restauracii, ze tam nalievaju a ponukaju len take, ktore k danemu jedlu vyslovene pasuje.

lexxa

Agava jasné buď v kľude, snáď sa po jednom obede z teba nestane alkoholik :) To je asi na tebe, že čo budeš variť a čo by sa ti k tomu mohlo hodiť. Podľa mäsa sa treba orientovať, k niektorým sa hodí ťažšie červené k inému zase biele suché. My napríklad nakupujeme vína z Eleska, tam majú rôzne, takže podľa chuti alebo potreby si vieme vybrať :)

Janka Ruzova

Vino k jedlu určite veľmi odporúčam a nemyslím si, že to je zlé. Samozrejme netreba to preháňať :) Ja som akurát pred pár dňami našla akciu na vínu v Lidli andigo.space a musím povedať, že bolo naozaj veľmi dobré.

agava

No tak ste ma celkom ukľudnili :) Ak to nie je niečo strašné, by som to vyskúšala :) Vy by ste mi čo odporučili, aké vybrať. Či to je úplne na mne podľa toho čo by som varila? To asi nie si myslím, nie každé víno sa ku každému jedlu hodí.

mickainka

- tak ak sa ti to tak páči, je na tebe či si aj ty otvoríš fľašu a naleješ si nejaké dva deci, sa nič nestane podľa mňa :) ale ako chápem, je asi skôr zaužívané, že k večeri alebo teda neskoršie sa dáva/nalieva :) je ale otázka, že aké vybrať :) -

lexxa

Agava ako kedy :) Pokiaľ ide o také rodinnejšie obedy tak áno :) Keď zvykne variť ocino a pozvať nás na obed, tak to je riadna pochutina, vtedy si aj vínko nalievame. Skôr ale varí tak, že si naplánuje čo to bude a víno sa až potom k nemu ladí :) Vôbec to nie je odveci si myslím, veď prečo si nedopriať.

agava

Dávate si niekedy aj víno k obedu napríklad cez víkend? Lebo som to tak videla vo viacerých filmoch a sa mi to páči :) Len či to nie je odveci je jedna vec plus aké víno zvoliť je druhá :) Či už ste aj tak varili, že mám doma také a také víno tak dnes varím podľa toho?

sulecka

Pri malom mnozstve sa ti to oplati? Ved postovne ta stoji tiez dost nie? Kvoli par flasiam by som isla radsej do vinoteky a oni ti objednaju, teda aspon u nas to tak je :)

zlatusa

To je fajn, vyskúšam aj ja :) Neviete či pošlú aj tak že 1-2 fľašky? Či je nutné si objednať celý kartón? Má niekto info? Aspoň na ochutnávku by som chcela ten ich Dunaj :)

zampana

problem to nebol, objednala som 3 flase rulandske modre od nich a este frankovku modru, rose polosladke perlive 2018, to ruzove sme uz aj ochutnali a je chutne, pre vodicov som objednala nealkoholicku frankovku modru Marína, 100 % hroznovu štavu. hadam im bude chutit. ako eshop spolahlivy, kto nevie kde objednat tak tu :)