Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

isabellawampire

Čo sa týka výberu vína k nejakému jedlu, to doma extra neriešime. Skôr asi keď čakáme návštevu, tak vtedy je to také dôležitejšie, že si dáme viac záležať aké kúpiť, aby chutilo aj pasovalo k jedlu, inak nám chutia rôzne aj k rôznym druhom jedál :)

domculcencul

Miza tiež mám rovnaký názor :) Tieto vína sú chutné. Teda ja nie som nejaký extra gurmán alebo ako to povedať, väčšinou si dám len to svoje obľúbené, ale manžel skúša zakaždým iné a všetko je ok :)

Kamka_SL

Inak, taketo parovanie chuti alebo akoby som to nazvala, ze vino k jedlu, to mi nejako nejde :) Jednoducho si nalejem take vino, ake aktualne mame doma :) V nejakej restauraci by sa zo mna asi netesili :)

miza

Simuira56 podľa mňa áno. Uvidíš, že to dobre dopadne. Vieš čo, čo som zahliadla, tak lexxa nejaké spomínala a my ho vlastne tiež kupujeme :) Široký výber, tak hádam sa ti podarí nejaké vhodné nájsť :) A jedlo už máte naplánované? :)

simuira56

takze myslite si, ze ked kupim take ake uznam ja za vhodne, tak to bude ok? no dobre, hadam to nikto neofrfle :) a mate nejaky tip, mozno ak by sa naslo aj nie uplne drahe. lebo v tych obchodoch, co som si tak zbezne popozerala popri nakupovani, tak niektore stoja dost :)

olivka1987

Tiež sa prikláňam k tomu názoru, že keby si mala dávať každému na výber len podľa toho čo mu chutí, tak by ťa to mohlo stáť aj nemalé peniaze :) Radšej vyber ty a uvidíš, že aj ostatní s tým budú ok.

zdravienko175

myslim si, ze pokial by ste mali kupu vina prisposobovat tomu, ake kazdemu chuti, tak jednak je to zbytocne a jednak asi by sa ani neutrafili chutovo k tomu jedlu. podla mna nie je nutne za kazdu cenu riesit take ake sa na 100% hodi k jedlu ale ked kupite nejake klasicke, tym by ste nic nepokazili :)

simuira56

planujeme taku mensiu rodinnu veceru. zatial nemame este urcene menu, lebo neviem ci to mam vsetko napasovat aj podla pitia, resp. vina, ktore chceme k tomu nalievat :) ci co myslite, mame nakupit len nejake take aby sa nepovedalo, alebo riesit podla kazdeho chuti? :)

miriarka

tak ano, niekomu je to jedno, ze k akemu jedlu ake pije :) len potom sa moze rychlo stat, ze bud rozbijes chut samotneho jedla alebo toho vina, ze to nebude spolu ladit. i ked samostatne chutia fajn ale spolu nie :) preto je asi lepsie sa snazit si dopasovat aj to vino :)

olivara

Vies co, napriklad mne je to jedno v celku ake je maso, kludne si aj k rybe dam cervene. Podla mna ako komu chuti, pokial clovek neje v nejakej nobl restauracii, ze tam nalievaju a ponukaju len take, ktore k danemu jedlu vyslovene pasuje.