Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

tamirilka

...silvinecek neviem ci vyslovene podla nejakej oblasti pozerame...skor by mna zaujimalo, ze teda riesite vyber vina podla jedla, alebo taketo veci skor potom nechavate ked sa idete najest niekde do restauracie?...

veronika89_8

Silvinecek vies co ako pri com. Su vinka ktore mame v oblube a tam nepozeram nejaku konkretnu oblast ale je inak pravda ked sa tak zamyslim, ze prevazne tie nase slovenske vinarstva podporujeme :)

Silvinecek

A ked kupujete vino, tak aj pozerate z akej je ci uz oblasti pripadne krajiny? Snazite sa skor podporovat miestne vinarstva? :)

zuzimulka

napriklad u nas je to niekedy tak, ze aj ked sa nachysta konkretne jedlo a nalejeme vinko, tak to vinko sa vypije skor a ostane sa len pri nom a jedlo zvysi :) takze je chutne :)

erich360

Mon12ika podla mna to asi aj zalezi, ze ci sa chystas pripravovat nejake konkretne jedlo ku ktoremu sa teda hodi konkretny druh vina alebo ho chces len tak popijat samostatne napriklad.

mon12ika

Addulaa no ved to hej, clovek nechce aby mu bolo na druhy den zle, ale vyber vina ste riesili aj podla toho co ste mali prichystane na jedenie, alebo ste to len tak ze ake vam chuti?

addulaa

Berca vies co my sme napriklad pripitok nejako neriesili ale normalne sme popijali biele vinko :) To je take, ze clovek ked ma pri tom presediet cely vecer tak aby aj zle nebolo a podobne. Mame svoje oblubene tak to islo :) Vy ste to ako mali? :)

berca

Hellkazuza jasne, niekedy to bolo sampanske ale teraz je to uz viac menej vinko :) A ake, tak to je podla nalady ale teda vacsinou biele nejake :) Vy to teraz tak planujete prvykrat si dat ako pripitok ci?

irga85

alanitka ale tak nepovedala by som, ze ide o vacsinu. ako su ludia, ktori si kupuju take ktore im chuti a potom su taki, ktorym je to jedno by som povedala. my tiez zvykneme ochutnavat aj take, ktore sme pred tym nemali.

hellkazuza

mna by zaujimalo, ci si zvyknete davat aj nejake vinko k stedrej veceri? nech sa trosku inspirujem aj od vas :)