Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

zampana

nie to som neskusala, ja ho zase nepotrebujem neviem kolko, staci nam jeden karton :) idem sa na to pozriet, termin sa blizi tak nech je to vsetko ak ako chcem aby dopadlo :) dakujem za radu

zlatusa

A ich stránku si neskúšala? Oni by tam mali mať buď zoznam, kde sa dá ich víno zakúpiť a možno sa dá objednať aj priamo cez nich? niektoré vinárstva to tak majú, hlavne keď chcú ľudia väčšie množstvo

Svetla777

neviem ci aj konkretne toto co chces, no videla som tieto vina vo vacsich marketoch, tak popozeraj tam ci ho budu mat. cenovo sa to asi velmi lisit nebude

zampana

a kde ho zvyknes kupovat? hladala som ho u nas v potravinach no nemali ho. este chcem skusit vinoteky ci nahodou nebude tam, no pokial mas nejaky overeny obchod budem rada za tip

zandriara

zvyknem varit taketo jedla a davam vacsinou elesko, lebo nie je drahe a lahko dostupne. varievam sem tam pre hostiny a svadby , takze mam skusenost s roznymi druhmi masa :)

diidi

popozerala by som slovenske znacky, hodi sa do tej omacky aj k masu a pred sa len do omacky ide len decko mozno dva podla toho pre kolkych ludi to bude :)

zampana

varim roky a rada, je to moje hobby :) pozerala som to rulandske modre, no nasla som velmi vela druhov, vies mi poradit nejake konkretne? a myslis ze bude vhodne aj do tej omacky? nech nie je na stole ine a v omacke ine.

Svetla777

tazsie jedla tvoria dobry par s vinami s plnym telom a k lahsím jedlam pasuju lahké, svieze vina. mne by k tomu islo suche cervene vino, take rulandske modre by som k tomu volila.

lienerka55

hmm to musis byt dobra kucharka, ja si na taketo experimenty netrufam. taketo jedla si davam, len v restike, ked ideme s mojim na veceru niekam :) to budes varit pre kolko ludi?