Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

berca

Domculcencul tusim to tu uz niekde spomenula, ze ake zvyknu kupovat. Rovnako sme aj my dostali tip na vino z Eleska a mozem povedat, ze je super. Takze ale suhlasim asi z vacsinou, ze niekedy netreba utracat neviem ake peniaze za drahe vina, ked sa da kupit chutne aj lacnejsie.

Sammy

Domculcencul a ake vina si to zvyknete kupovat? Pozriem ci take doma mam. Lebo ako priznam sa uz som dlho doma, homeoffice a neviem co vsetko a je to na prasky, tak si asi dam vecer :)

tibco48

mon12ika tak to sprav ako ja, to mam jednoduche, otvorim si take ake mam aktualne doma a je to. si ho dam k hocijakemu jedlu.

mon12ika

Miza a vy to aké kupujete? Aj to nejako riešite, čo sa týka kombinácie vína a jedla? Prípadne by si mi mohla dať nejaké typy a rady, lebo v tomto sa veľmi nevyznám :)

dudinka57

Simranka54 ale to je asi ako kde. Ale tak to mas tak napriklad, ze k rybe sa viacej hodi biele vino a k masu cervene. Teda to len vseobecne davam. A jasne, ze kazdy nech si to uz potom vyberie podla konkretnej chuti.

simranka54

@dandiena tak ale ono sa asi nenajde nejako extra vela ludi, ktori sa snazia dopasovat presne vino k danemu jedlu, teda minimalne v mojom okoli co mam znamych :) vy to tak robite? ked si napisala ze chutovo si viete vybrat, tak ake? :)

dandiena

Siruma tak ono je to o tom, čo komu chutí. Vieš asi každý by ti mohol povedať, že takéto alebo takéto a tebe po chuti nebude :) To je veľmi individuálne. Napríklad lexxa tu spomínala jeden druh vína alebo teda značku a rovnako aj my také nakupujeme, chuťovo si vieme vybrať :)

kubita

ale tiez co si vsimam, tak viac ludi ma rado biele vinka, presnejsie suche :) co mam ja skusenosti, nie kazde suche vino mi chuti, lebo niektore su take trpke alebo ako to nazvat a najhorsie pre ne je ich dat do chladnicky po otvoreni.

Eliona

Siruma tak vy ste takí nenároční konzumenti aspoň, všetci vedia aké vínko vám môžu kupovať :) A aké konkrétne máte najradšej? Či to je jedno? Napríklad u nás ide asi hocijaké, či je to červené, biele alebo ružové :)

siruma

u nás idú prevažne biele vínka, a tie dávame snáď ku všetkému :) aj keď k nám príde návšteva, tak väčšina tiež preferuje skôr biele. vy to máte ako? poznáte alebo máte skúsenosť s nejakým iným ako bielym ale chutným vínkom?