Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

zlatusa

Zampana mňa by ale zaujímalo, že keď sa to dá aj cez net objednať, tak treba nejaké minimálne množstvo alebo si viem objednať aj napríklad po jednej fľaši?

zampana

@machiia ano slovenske :) a co sa tyka chute, tak je to roznorode, to asi treba len vyskusat :) @zandriara vies co davam aj do varenia, ale to ako kedy, vyslovene len ked sa to hodi, inak skor na pitie ostane :) @bronimira co sa tyka ponuky to len pohladat, kde ake maju, pripadne na nete skus pozriet, lebo neviem aku konkretnu mas predstavu :)

bronimira

Zampana a co sa tyka ponuky v obchodoch je to rozne, alebo by som nasla v kazdom rovnake, nevies?
Sammy inak toto je pravda, preco by som mala do jedla liat vino, ktore mi nechuti aj napriek tomu ze ten alkohol sa odpari :)

Sammy

To som ale pocula od viacerych kucharov napriklad, ze ak sa ma davat do jedla vino, tak len kvalitne a chutne, ktore by si si napriklad bezne kupila aj len na pitie, ze sa nevyplaca davat do jedla nieco co tebe samej nechuti, ak sa teda bavime o alkohole.

hrncarka

zandriara to je u mna prve co skusam, hned do varenia a az potom pitie :) lebo podla mna sa chutne a kvalitne vina maju davat do varenia :)

zandriara

zampana a to si ich davate teda len na pitie alebo si skusala pri vareni aj do nejakeho jedla zaradit, to by ma zaujimalo ako je to potom s chutou :)

machiia

zampana to su slovenske vinka? co sa tyka chute je to ok? :) lebo teda niekedy si zvykneme k veceri zakupit vinko, len je to take, ze nerada by som davala peniaze za zbytocne predrazene.

zampana

tak my normalne v obchode kupujeme :) nie sme nejako z tych ktori by chodili do vinarstiev a z Eleska sa daju u nas najst skoro v kazdom obchode, takze to mame vlastne na krok :) capovat vino do flasiek? ale to si asi nasla potom nejaky dobry obchodik co?

Colorka

a o akych konkretnych vinkach sa tu bavite? normalne ze take zakupite v obchode alebo si chodite davat aj niekde capovat do flasky? lebo teda poviem vam uz aj take som skusala a tiez je to fajn :)

tymra

podla mna ale vseobecne ludia zacinaju byt taki gurmani, ak to tak mozem nazvat, ze radi experimentuju nie len s chutami ale uz si aj vyberaju podla toho vino. vidim to aj u nasich znamych ktorych sme inspirovali, aby si k veceri dali poharik :)