Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

radoslavka

Ale tak preco nie, ved osobne by som to aj vyskusala, len som chcela vediet aj taky nazor, ze ake je teda najlepsie alebo vhodne davat :) A teda keby nebolo ani nejako extra drahe, to by mi bolo luto :)

pisticka

Tak su kadejaki kuchari ze aj radi experimentuju ale je pravda ze toto ani ja nerobim, skor som ten typ ze ked uz je uvarene, alebo sme v nejakej restauracii tak tam riesim ake vino k jedlu to je pravda :)

matila

inak toto mne vlastne ani nenapadne, ked varim, tak nejake vinko nalievat do hrncov, skor si pri vareni nalejem do pohara, ked uz :D lebo asi neviem ani ake by som vybrala aby dobre bolo :)

agava

Radoslavka je to pravda, to jedla treba dávať kvalitné víno a presne kľudne také aké by si aj pila :) Netreba teraz nejaké predražené kupovať a vylievať do hrnca keď vieme, že sa ten alkohol aj tak vyparí ale zase malo by byť dobré no :)

radoslavka

Mna by zaujimalo, v jednej relacii co som sledovala, vravel kuchar ze do vina treba davat kvalitne vino, take ake by sme si kupili napriklad aj na pitie. Preto sa chcem spytat ak davate do jedla pri vareni vinko, tak ake? :)

llnzzda

ako áno aj my keď už tak objednávame cez internet je to pohodlnejšie a zakaždým si vyskladáme z takých druhov že super a vydrží nám to vlastne aj dlhšie ako by sme mali chodiť častejšie do obchodov.

zlatusa

Pisticka tak vieš ako, nie každý chce mať doma hneď niekoľko kartónov :D Len preto som sa pýtala, veď ako pokiaľ by sa nedalo, tak by som si už nejaké vyskladala :) Marculienka55 no co som zachytila tak Elesko by som vyskusala :) Ci preco sa pytas? Ty si myslela ake? :)

marculienka55

zlatusa a ake konkretne si chces objednat? neviem ci som neprehliadla. ale suhlasim s nazorom ze ked uz tak asi viacej flias, alebo teda karton ak sa da, ako jednu. to by sa ti oplatilo?

pisticka

Zlatusa ale tak hadam, ked uz sa objednava cez internet, tak si toho prihodis viac do kosika ako len jednu flasu ci? :) Podla mna staci len vyskusat, ci ta to potom z daneho kosika pusti dokoncit objednavku, ved co je na tom :)

zlatusa

Zampana mňa by ale zaujímalo, že keď sa to dá aj cez net objednať, tak treba nejaké minimálne množstvo alebo si viem objednať aj napríklad po jednej fľaši?