Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

stastna125

posobi priaznivo, ja osobne som napriklad vino pila kvoli nedostatku cervenych krviniek a zjavne sa mi to upravilo, pretoze vysledky mam ovela lepsie:) takze to ozaj nebude taky vymysel.

nurse87

presne tak. a v malych mnozstvach posobi na organizmus aj velmi priaznivo, takze nevidim dovod, preco by som si ho mala odopierat alebo mat vycitky. :-D

Jarunka12

Tak ono všeobecne sa hovorí, že všetkého veľa škodí:) Dobrého vína však podľa mňa nie je dosť :-D

kajka294

No ved ja takisto nerada utracam vela za alkohol, navyse ked ho tak casto nepijem, nemam k tomu nejak vztah :D Za to ostatni clenovia rodiny by veru vedeli rozpravat.

marculienka55

vobec nie je drahe, pohybuje sa v takej cenovej hladine, ze si ho dovoli fakt uplne kazdy. a je aj chutovo dobre, takze to je v podstate win-win:)

stastna125

a ono je nejake drahe? ci? ked je to znackove vino. ja osobne som zvykla kupovat len to najlacnejsie, navsteve to byva zvacsa jedno.

huckerika

nurse87 dostala som teraz cez vikend vlastne na velku noc flasu vina tejto znacky, ale este som neochutnala:) nebola prilezitost. ochutnam najblizsie dni, vyskusam ako chuti:)

zimka

od nich som ešte nič nemala, popravde. vyskúšala by som. vínko ľúbim všeobecne akékoľvek, takže jedno mi je:) nemám nejaké preferencie konkrétne.

nurse87

huckerika my sme boli taki, ze sme vypili to, ktore momentalne prislo pod ruku. alebo proste ake doma bolo, take sme otvorili, neriesili sme vobec :D ale teraz uz to vidim troska inak, ked skusame rozne znacky a tak, no a najviac sa nam pozdavaju tie od Eleska. kedze maju sirsi vyber druhov, tak aj striedame, ze nie je to proste stale o tej istej chuti. a to ani nie je dobre podla mna, treba to obmienat jednoznacne:)

AnnaKov

Na kúpu dobrého kvalitného vínka, ale aj iných druhov alkoholu odporúčam napríklad stránku Svet nápojov. Ja osobne mám veľmi rada Prosecco a keďže ceny závratne stúpajú, vždy si najprv na stránke Kaufino - www.kaufino.com overím, kde ho majú práve v akcii.