Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

AnnaKov

Na kúpu dobrého kvalitného vínka, ale aj iných druhov alkoholu odporúčam napríklad stránku Svet nápojov. Ja osobne mám veľmi rada Prosecco a keďže ceny závratne stúpajú, vždy si najprv na stránke Kaufino - www.kaufino.com overím, kde ho majú práve v akcii.

lompaska

ja si rada pochutnam aj na vine aj na pivku:) jednoznacne to obmienam, aby sa nahodou nestalo, aby sa mi jedno alebo druhe nebodaj zunovalo :D

shandrika

Maca342, si neodpovedala, nevadi :D
No, ale u nas napriklad opacne. Vsetci miluju pivko, len ja si zakazdym dam, aj ked sme niekde vonku, pohar vina :D

bronimira

No so mnou sa to vinarcenie taha odkedy mozem pit legalne alkohol :D Dedo mi dal vlastne uz v 17 daval potajomky na kostovku, cela rodina sme vinari, takze ono to zalezi asi aj od okolia a skupiny, v akej sa clovek pohybuje :D

maca342

Akoze moze sa stat, preco nie :D Zase nieco nezvycajne v tom nevidim, uz som sa s tym stretla :D Ale tak ja si myslim, ze to na kazdeho pride v urcitom veku, skor ci neskor :D

lompaska

no ja sa musim priznat, ze som nebola nejaky vasnivy vinar vobec, nemala som rada vino, nechutilo mi. zvykla som vacsinou pivo pit, ale akosi sa to otocilo :D neviem to vysvetlit, muz mi dal raz na ochutnavku a akosi mi zachutilo zrazu, sama to nechapem :D

shandrika

We-bero9 ja takisto oblubujem najviac cervene vinko:) Moze byt fakt ze akekolvek, vypijem vsetky druhy. Takze teraz si ma upokojil, nemusim sa citit previnilo, ked si chcem dat za poharik :D
Maca342 kde ho zvyknete kupovat?

We-bero9

Odborníci radia piť suché červené víno k obedu. Netreba prekračovať dávku ale jeden pohárik červeného suchého vína by mal stačiť pri obede. Má mať kladné účinky na telo a duševné zdravie.