Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

maca342

Ja mam takisto radsej suche vina, kazdemu vsak podla chuti. Naposledy som skusila od Eleska, uplne mi vyhovuje chutovo. Moj manzel je napriklad zase pravy opak, ten ma radsej sladsie, co je na chlapa inak aj celkom take nezvycajne, by som povedala :D

muriel

Asi ako kedy, ako komu a ako často:) Mne osobne po pohári bieleho vína vie pretráviť, ale musím vsadiť hlavne na suchšie varianty. Výborne nezaťažujúcimi žalúdok sú vína bezhistamínové, ideálne od slovenských vinárov. Nám sa osvedčili tieto: uhnak.sk

Elybea

Víno obsahuje antioxidačné a protizápalové látky, minerály a vitamíny. Je vhodný 1 pohár vína s jedlom ...ak má mať naozaj blahodarné účinky, stále platí ako pri výbere akejkoľvek potraviny že kvalita je nadovšetko. Treba si dopriať radšej menej ale to najlepšie

rehacka

asi ako kedy:) niekedy, ked viem, ze nam pride len taka nejaka mala navsteva, tak to zase s alkoholom neprehaname :D ved zase nemame tolko miesta, kde by sme to vsetko skladovali:)

marinka548

akoze tiez mam rada Elesko, pijavam ho bezne, ale netusila som, ze ten obrazok vlastne znamena, hned sa citim mudrejsia :D inak neviem ake pijete vy? ake vino vam chuti najviac?

zdencha598

tak ten kamen je v podstate takym ich symbolom a strazcom:) znaci tusim nieco ako Bozie oko:) ale ta travertinova socha realne aj existuje, je postavena v Modre.

rehacka

matka88 to su tie vinka s takym tym kamenom na etikete nie?:) ak sa nemylim. ale akoze co to moze realne znamenat, tak to netusim :D