Úzkosť

katkaxxxx

ahoj kachita :) uz som viackrat na teba myslela, ze ako sa ti dari..:) hovoris ze si bola v Slovenskom Raji? :) ja som stravila 4 dni cez silvester v Smizanoch a v Poprade a Tatrach som bola kazdy den, mozno sme sa aj videli, len o tom nevieme :D

kachitaa

agaven, mas to teraz tazke vsetko zvladat ale drz sa. moja sesternica mala tiez streptokoka, a tiez dlho trvalo, kym to doktori zacali brat vazne. takze sa nedaj, bi sa. lebo nelieceny streptokok moze sposobit vela zleho.
drz sa

agaven

ahojte aj som od rana bola u dokt. s dcerou cez leto mala bacila strep a helikob uzivala 2 antib a pichaju jej calc. až po dlhom pohovora s dokt urobila vyter krv a pov ak bude treba aj krčné no asi ma zase bacila navštev školu no neviem budem čakat na vysledok či nema zapal ja sai navš. tiž psychoša bojim ist von a ked som daleko od domu prejde ma to odvtedy čo som odpadavala a dcera plakala nado mnou ale už neopadav. zatial babika nedaj sa je to tvoje zdravie aj ja tam pojdem aj vztahu sa bojim zasekla som sa a mam pocit že nemem kyslik utlač. priestor nemala som to až ked som sa zasek. a dlho ma otvaral domov. no ja neviem a tani drž sa moja zistli.mi zrosty na nohach chdim ako na ihlach boli to ortoped ma nebide pichat pomaha ale na par mesiac. a rehabil.nič tak objed. ma na ožarov. no pa pa ahjko

kachitaa

Ahojte, po dlhsom case, ktory som stravila na chate v Slovenskom Raji, som zase v civilizacii a citam si vas. Dnes som bola u psychiatricky, velmi pekne som sa vykecala. Som naozaj rada, ze ju mam. Velmi dobra osobka, sme na jednej vlne a jedna druhu skoro prekrikujeme, ako sa rozpravame :)
Povedala mi, ze Kognitivno-behavioralnu terapiu mozem zvladnut aj za pomoci knizky. Odporucila mi autora Praška (mimochodom, Popradcan, ako i ja :) ), a tu je kamen urazu. Nemozem tu knihu zohnat. Viem, ze mi ju tatianka alebo zuzanka odporucala. A maju veru pravdu.
pomoze mi niekto z vas sa k tej knihe dostat? Bola by som velmi rada a vdacna.
Netreba sa bat nicoho, ani tychto uzkosti. Doktorka mi odporucila oblukom sa vyhybat negativistickym ludom, pretoze aj ti nas nicia hoci to priamo necitime.
Prajem vam vsetkym krasny den.
pa

baabika

Uhm, asi aj máte pravdu:( predsa len máte viac skúseností ako ja:( No uvidím, čo mi povedia, aj tak som objednaná až 13-teho. A tie lieky ti pomohli, alebo pomohli len na tú chvíľu, keď si ich brala, alebo nejak viac dlhodobo a nepriberali ste z nich? Ja vidím na všetkých známych, čo niečo také berú, že sa strašne zaguľateli a sú takí iní, akoby sa im zmenila povaha.

monik9

neviem ale ja ked som bola u psychiatra tak netlacil do mna ziadne lieky,az neskor som ho oto ja poziadala,uz mi bolo vtedy vsetko jedno,tak mi bolo hrozne zle......brala som zopar druhov AD-ciek a nemam pocit zeby som si na ne nejako navykla...ale lepsie brat lieky ako sa takto tyrat....

baabika

Keď sa bojím, že tie lieky čo mi dajú sú návykové, inak sa psychiatra nebojím, aj sestra chodí, ju tiež odporučil psychológ, lebo ona zasa trpí bulímiou, ale keďže každú noc počujem, ako buchoce v kuchyni, tak jej to asi veľmi nepomáha...

baabika

Jaj no ďakujem za príspevok. K nej chodil aj priateľ a on ju chválil a pomohla mu, tak dôfam, že nebude zlá:( Jaj keď ja neviem, mám taký strach trošku pred psychiatriou, no uvidím, skúsim, len škoda, že teraz je skúškové, som zvedavá, ako budem stíhať.

katkaxxxx

nuz babika to je tak.. ja som najprv bola u psychiatra.. tam mi najskor hovorili ze mi nic neni. potom ked mi trieskalo srdce a zle sa mi dychalo a bolo mi na odpadnutie, som isla na pohotovost kde mi povedali ze je to stres :) potom som sla opat ku psychiatrovi a tam mi akurat tak ponukli ze ak chcem mi daju nejake lieky. tie som odmietla a vypytala som sa ku psychologovi, povedali mi, nech skocim o poschodie vyssie, ze tam je taka polosukromna psychologicka. u nej som bola asi 5x a po 5tom raze som si povedala ze dost, lebo to zacalo byt nejake cudne, zacala mi tam rozpravat o nejakych cudnych teoriach a spominat taoizmus, tak uz som vedela kolko hodin bije. cez priatelovu malu znamost som sa dostala ku psychoterapeutovi a tam som aj zatial zakotvila. tym chcem povedat, ze sa ti moze stat ze ti psycholog nebude sediet, alebo ti bude do hlavy mozno byt nejake cudne filozofie, ale vsetko je na tebe, teda ak sa ti nepozdava, tak vymenit. drzim palce