Úzkosť

bond 2001

Keituska tak uz mas vysledky.NO fajn takze crevo,ale aj to moze byt z nervov. Moja kamoska mala hnacku uz aj z vody presla vsetkymi vysetreniami nic jej nezistili .Po pol roka ju to preslo ,ale dostala lieky na ukludnenie tak to boli nervy.Neboj dostanes sa s toho adka

tatiana26

MIŠKO môj, čo sa deje? Napíš mi mail, ak tu nechceš o tom hovoriť, hm? KEITUSA mne lekári asi rok nevedeli prísť na to, čo mi je a o úzkosti či niečom podobnom nepadlo za ten čas ani slovo...

keituskaaaa

Ahojcek.Tak mam vysledky prvych testov,pecen,oblicky a stitna v norme vsetko,v pondelok mam zaludkove.Diagnoza lekara zatial:Drazdive crevo.Nemam ani ponatia co to je a citam si o tom na nete.Nikto mi zatial nespomenul uzkost aj ked im hovorim o mojom buseni srdca len co vyjdem schody a sa niekedy spotim ked sa rozrusim,inak toto moze mat suvis s tym crevom?No to som teda zvedava ze co to bude..beriem tabletky na ukudnenie zatial zvladam pracu ako-tak ale to prelievanie a nafukovanie a nepravidelna stolica poriadne strpcuju zivot :((

misiak

ahojte vsetci.
Zuzanka trafila si sa uplne vo vsetkom.pomohol mi film secret,mas pravdu.
presne co si napisala je pravda a dakujem ti aj za kritiku ktoru si mi vtedy dala.
nikdy som nikomu nic zle nechcel a v podstate som sa neurazil len som sa poriadne nahneval :)
ale to patri k zivotu.
skoda ze mi je teraz do placu ale nebudem to rozoberat.vianoce mi moc dobre nepadli asi.
pekny vecer vsetkym a drzte sa.

adulik

Ahojte, KATICHA, aj ja mam streptokoka uz nejake 2/3 roky, a teraz som zase raz na antibiotikach,no strasne k tomu nasmu zdravicku...

zuzanka65

Ahoj všetci! Tánička, mám sa fajn, vďaka za opýtanie. Som tu každý deň, len už nepíšem, len vás čítam. Nemám potrebu do niečoho zasahovať, ide Vám to výborne. Myslím, že som pokročila oveľa, až tak, že čím menej som tu aktívna, tým mi je lepšie. Mišiak tu kedysi spomínal, že mu psychiatrička povedala, že nie je dobre navštevovať takéto internetové diskusie. Vtedy som sa prvá pýtala PREČO? Dnes viem, že tá doktorka mala v niečom pravdu, ale ako vo všetkom, je to individuálne. Jednoducho je mi takto dobre. Dokonca už chápem oveľa lepšie aj to Mišiakovo " z úzkosti sa dá vyliečiť ľahko", je to tak. Záleží len na každom z nás, ako to spracuje. Mne v tomto pomohla aj kniha The secret. Keď som ju začala čítať, hneď som vedela odkiaľ má MIšiak tú svoju teóriu (asi). Škoda, že vtedy sa hneď urazil a nevysvetlil to viac. Viem, že on pozeral ten film, tak si myslím, že to má odtiaľ, ale môžem sa mýliť.
Aj tak, Miško, vďaka.
Ešte by som Vám na záver poradila jedno, nehovorte a nemyslite na to, čo nechcete, ale to, čo chcete. Pozitívne myslenie je základ všetkého. Netáleží ani tak na tom, aby ste s tou mrchou bojovali, ale aby ste sa s ňou naučili žiť, ona to nakoniec vzdá sama.
Tánička, veľmi pekne píšeš v poslednom čase o zmenách vo svojom živote. Je tam aj trochu sebakritiky, si múdra žena, len trochu tvrdohlavá, ale hlavne, že si prišla na to, čo máš vlastne robiť. Držím ti palce, nech to teraz ide už len k lepšiemu a aj o niečo rýchlejšie, ako doteraz.
Prajem všetkým pekný večer a nebojte sa, dá sa z toho vyliečiť, len treba na sebe pracovať a neživiť tú mrchu svojim strachom z nej.

tatiana26

TOBI no takže už vieš, že pri úzkosti je to hlavne na tebe, čo s tým spravíš. Pri ataku - úplne na začiatku, keď cítiš, že prichádza, hlavne nespanikárim a nezačať sa sledovať a nahovárať si ďalšie veci. A hneď začať predýchavať 6-3-6-3, aj včera som to tu písala... dýchať do brucha a pomaly... myslieť na príjemné veci, nie na všetky katastrofy, čo sa môžu stať. Mne pomáha s niekým sa začať rozrpávať alebo niekomu zavolať. Tiež si dám šumivé magnézko. Alebo si ľahnem a dýcham a dýcham a snažím sa upokojiť. Alebo si spravím relaxáciu alebo si pustím nahrávku relaxácie. Ak je atak zlý, tak si dám neurol, keď s tým už neviem nič spraviť. Takže toľko odo mňa. Dôležitejšie je však riešiť to, čo treba robiť, aby ataky prichádzali menej a boli menej intenzívne, aspoň ja t eda tomu takto rozumiem... ZUZANKA dlho som ťa nevidela, ako sa máš? :)

tobi

koceny, poradte mi ako sa vy vysporiadate..alebo co robite pri tom ataku-stave uzk. co vam zaberie aby ste sa ukludnili?

tobi

tatiana26, mne pred rokom tiez zistili len tu teda"len"extremnu uzkost..neviem, ci som sa ta vcera pytala,ale ake lieky si dostala?aka je to ta kniha od praska? vela som o nej pocula..da sa zohnat na internete?

zuzanka65

Kachitaa, daj si do googla Praško a vyhodí ti veľa internetových kníhkupectiev, ktoré majú jeho knihy. Ja nakupujem najviac v Martinuse, tam ho určite majú. Ktorú konkrétne knihu potrebuješ ti neviem poradiť, nič od neho nemám, ale počula som, že je výborný, tak skús poštudovať na nete, alebo ti možno poradí niekto iný, asi Tánička ho tiež spomínala. Maj sa.