Ako posilnit imunitu bez liekov?

jumbo

Dobrý deň, prosím vás, vedeli by ste mi poradiť, čo sa vám najviac osvedčilo použiť na zvýšenie imunity, keď ste šli na dovolenku do nejakej exotickej krajiny? Pôjdeme s rodinou do afrického Burkina Faso a potrebujem teda poradiť nejaké lieky.

astalavista

Keď ti nasadzujú na všetko antibiotiká, tak by ti mohli poradiť aj nejaké probiotiká na to. Pretože atb zabíjajú všetky baktérie. A hlavne v trávení človek potrebuje mať imunitu. Probiotiká sa dajú aj objednať z netu a sú aj v lekárni.Ja som mala také, ktoré mali 9 kmeňov baktérii.

Suve

Zdravim,
rad tu popisem z mojej skusenosti ten najprirodzenejsi najjednoduchsi najlacnejsi a podla mna najucinejsi sposob ;) Ked lezite v posteli alebo vzpriamene sedite na stolicke zamierte svoju pozornost na VNIMANIE vnutornej energie ktoru vedome rozsirujete od jednej casti tela k druhej.. Vnimajte to svetlo ten cisty zivot z vnutra tym ho posilite a to vas neuveritelne lieci.. Precitte zivotnu energiu v ruke nohe hlave hrudi potom ako celok... Ovsem najdete tam aj tmu a negativne pocity vsetkeho druhu, to len pozorujte (to nieste vy)jednoducho nepremyslajte nad tym neodcudzujte to a nechajte tu tmu spalit v tom svetle.. Prijmite vsetko vo vnutry ake je a tak spalite tu tmu ktora vam sposobila- sposobuje ochorenie-utrpenie.. Vysledok okamzity...

iggzik

Mno za zle imunity mozme hlavne podakovat nasej civilizacii..
Nebudem tu pisat priamo o imunite aj ked to slovicko ludia velmi radi pouzivaju a vsetko na to vztahuju.
Zdravie ako take zavisi od vela veci ktore su aj navzajom popreplietane cize ak chce byt dakto OK by sa mal starat o vsetky z nich:
1. Vzduch -> o dobrom vzduchu v tejto dobe nemoze byt rec, tak mozno o zlom a trosku lepsiom.
Podla toho kde byvate, ci su blizko fabriky, frekventovane cesty a pod. Ak nie potom casto otvorene okno a spat pri pootvorenom, nech sa vzduch vetra. COcko nam skodi a ho aj vydychujeme takze ak nevetrame a stale dychame to iste dookola je ten vzduch horsi a horsi.
1.1 naucit sa spravne dychat. to si vyhladat dakde, nebudem rozpisovat =) ale vacsina ludi dycha zle, sam som k nim patril..
1.2 nefajcit a vyhybat sa fajciarom, pasivny fajciar (nefajciar co vdychuje sajrajt po fajciarovy) dostava do tela ovela horsi vzduch ako ten co to nasava z cigarety. plus jeho telo nieje zvyknute na ten sajrajt tak to skodi zasak viacej....
1.3 caste prechadzky v lesoch a najlepsie rano

2. Strava: no eehm, tak biznis zku.vi vsetko, kto si mysli, ze nie, je naivny ... Takze v supermarketoch kazda strava je dako znehodnotena. Nic uz v tejto dobe nieje 100pero ok. Ostava na nas si vyberat iba to "mensie" zlo. Zivocisne vyrobky dokazeme stravit ale nie uplne plus nie "lahko".. najlepsie je ho co najviac omedzit.
2.1 Varenie nici "zle" latky ale tiez aj dobre. Dalej sa varene jedlo meni na "kysele", ktore nam skodi. Napr paradajka surova je zasadotvorna a zdrava, no prevarena uz je kyselinotvorna.. Takze ak sa nasa strava sklada prevazne z vareneho a zivocisneho tak problemy nas iba cakaju.
2.2 Vitaminy, mineraly, stopove prvky -> vsetkeho sa da najst dost v ovoci a zelenine. Varit co najmenej.. Ako uz bolo spominane, ak je to tvrde a pod., ze si myslite, ze to treba uvarit je lepsie to rozmixerovat do tekuta a radsej vipit ako varit.
2.3 jest je lepsie 5x denne ako 3x. nepit pri jedeni, pit ~10 min pred jedlom alebo potom neskor po jedle. jest v klude a pomaly -> poriadne prezut (aby sa to dobre "preslinilo" travenie zacina v ustach... Nemiesat druhy -> kuknut zaklady a rozdelenie "delenej stravy - dieta" Nejest pred spanim min tak 2 hodky, aj ked niektore ovocie ked nieje zmiesane sa "stravi" za ~pol hodku..
Nepit robene napoje, najlepsie cistu vodu -> mozno aj tu prevarenu, lebo zasak biznis apod, buhvico nam ide v tych vodovodoch. Caje s medom a citronom. Minimalne cukrovat ak vobec, to iste aj pre sol.

3. Psychyka -> stres, nespokojnost, (ne)sebelaska, vonkajsie vplyvy (zdrbkavanie od kamaratov/familie)..
No totok je hodne tazka vec korigovat v tejto dobe, lebo vonkajsich negativnych vplyvov je niekolkonasobne viac ako je zdrave. Je dost knih a pod na to ako sa starat o svoju "dusu". Ci si vyberiete nabozenstvo, meditaciu, jogu.. najlepsie asi vsetky =)) aj ked ja so zaryty ateista =)- ..
3.1 Najdolezitejsia vec je naucit sa lubit sameho seba. Pozrite sa do zrkadla a ake su reakcie na toho pred vami? Zacnete hned negativne, jezis toto co tu mam, no tie speky atd atd atd.. Ked tam aj nieco negativne je vidiet v tej chvili s tym tazko daco urobite.. Radsej sa na seba usmejte, dako sa povzbudte a pod..
3.2 Nezdrzujte sa v okoli alebo pritomnosti ludi, kde viete ze je to pre vasu psychyku negativne. Radsej tych tzv kamaratov/ky "opustite" aj ked skuste si to najprv vydiskutovat, ze vam to vadi apod.
3.3 Panom svojho zivota ste vy sami, je iba na vas comu poviete ano/nie. nenechavajte sa ovplyvnovat ostatnymi, pouzivajte svoj usudok. Skuste si vsimnut tiez, kam patrite (Ano/Nie) vacsinou totiz sa priklaname bud k jednemo alebo druhemu -> nevieme povedat nie/ano, co tiez nieje dobre. Ak patrite do jednej skupiny, tak zacinajte robit "pokusy", ze niekedy namiesto (Ano/Nie) poviete opacne. Ale tiez z rozumom, nie ze niekomu predate dom za 1euro =))

4. Pohyb: je ho treba viac ako menej, ale tiez nie extremy - 2hodinove plavanie, korculovanie a pod. Treba si robit prestavky a caste ak sa vela hybete. Joga, strecing a ine natahovacie cvicenia su tiez velmi potrebne -> v tele je 266 svalov a najlepsie je venovat sa vsetkym...

susa77

StanleyH zaujali ma tvoje odpovede ohladom imunity. Mam 5 rocneho syny, ktory bral v priebehu 4 mesiacov 5x ATB, kvoli opakovanym anginam, Zakazdym mal vysoke CRP, cize ATB boli v tom pripade nevyhnutne. Absolvovali sme ORL vysetrenie, zistili, ze mandle su rozbrazdene a bolo by lepsie ich vybrat, comu som neni naklonena. Vys.u Imunoalergologa preukazalo na zaklade krvnych testov, ze ma oslabenu imunitu a berie ISOPRINOSINE. Cakala som, ze pocas 3 mesacnej liecby neochorie no aj napriek tomu bol chory 3x, z toho 2x ATB. Berieme Imunoglukan, lebo uz Isoprinosine vyuzil. Rada by som vedela ci Fucoidan-UMI, je vhodny aj pre dieta s takouto anamnezou. Budem rada ak mi odpovies. Ďakujem

Katra

Karotkaa, s aloe vera skúsenosť na posilnenie imunity nemám, ale mne skvelo zabral wobenzym. Určite by som sa na tvojom mieste aspoň popýtala v lekárni, ja som bola pravidelne chorá, vždy niečo. raz hrdlo, potom močák, potom nádcha. Myslím, že aj stres dosť k tomu všetkému dopomohol ale celkovo mi wobenzym výrazne pomohol.

Genesis

najlepsie posilnenie imunity:

1. otuzovanie ... po klasickej sprche napr minutu alebo dve uplne ladova

2. kratkodobe hladovky 1-2 dni (nic sa neje len sa vela pije - vodu alebo caj :)s alkoholom to nefunguje :)

3. cerstva zelenina a ovocie (vysoko otáčkový mixér + surova mrkva + banan + zeler + jablko + trocha vody) = mnamka :)

bioba

Dobrý deň.
Imunita a jej zlyhanie má hlbšie korene (zjednodušene) v "emóciách".
Pokiaľ je dynamicky zaťažená srdcová čakra, dochádza k ovplyvňovaniu thymusu, o ktorom tvrdia, že je po ukončení dojčenia utlmený.
V skutočnosti láska, pocit šťastia a celkový šťastný životný pocit reaktivuje jednak činnosť thymusu, a jednak vlieva do fyzického tela, (prepojením cez jednotlivé telá)silu a vitalitu.
Jednoducho povedané: naše pocity indikujú naše mentálny rozpoloženie. (Prvá ochranná vrstva tela je narušená rovnako ako aj schopnosť tela produkovať potrebné protilátky.) A od toho závisí naše fyzické zdravie.
Riešiť problémy s imunitou liekovou formou apriori je povrchné, hoci ako podpora zdôvodniteľné.
Láska v srdci, vyrovnaný a šťastný pocit= nijaké choroby.:)
Prajem Vám všetko dobré www.bioba.ic.cz

aljuška

Na zvýšenie imunity je potrebná jednak životospráva, t.j. stravovanie, otužovanie, pohyb, najlepšie na čerstvom vzduchu. Z prípravkov na zvýšenie imunity je jednoznačne najlepší Hippokratin - dopĺňa telu všetky minerálne látky a stopové prvky, nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu. Naviac, tým, že tieto látky sa do tela dostávajú cez kožu v kúpeli a nie cez tráviaci systém, sa zabezpečí jednak že sa dostanú do tela v podobe nezmenenej trávením, jednak si telo vezme len to a toľko, čo potrebuje.

RNG

cordyceps sinensis je povodne paraziticka mikro HUBA, ktora rastla na huseniciach. Dnes ju pestuju na roznych substratoch a aj samotnych odrod je hromada(vyse 200).
Najcennejsie su udajne tie, ktore sleduju dlhorocnu tradicnu hubu pouzivanu na kralovskych dvoroch.
Takze samozrejme, dnes dostavas prakticky len tie najucinnejsie, ked kupujes z reputabilnych zdrojov a nie hocico.