Ako posilnit imunitu bez liekov?

StanleyH

Jarmilab. Ozvi sa mi a mohol by som ti doporucit ten Fucoidan. Ma velmi vela ucinkov. Bojuje proti virusom a posilnuje imunitu stimulovanim tvorby bielych krviniek, ale tento polysacharid dokaze toho ovela viac

jarmilab

Karotka,fakt sa to tu rozbehlo. A som rada,pretože som na tom tak ako ty.Dobrala som v sobotu ATB a kašlem a kašlem.Som už druhý týždeň doma /RD/no neviem,či som vzľadom na kašel z toho už vonku.

- mira

Karotka, imunita je stav organizmu, keď v ňom nemajú možnosť prežívať patogény a keď orgány pracujú harmonicky. Predpokladom je hlavne zásadité vnútorné prostredie, dostatok minerálov a stav bez prebytočných hlienov a tukov. To dosiahneš tak, že nebudeš prijímať potraviny, ktoré prekyseľujú, zahlieňujú.
To znamená, že potrava sa bude skladať predovšetkým z domácej zeleniny a nerafinovaných obilnín , doplnená strukovinami, rybami, trochou ovocia, semienok, orieškov, ochucovadiel. V rôznych úpravách. To sa treba naučiť.

karotkaa29

ahojte, jej, ako sa to tu rozbehlo :)) Takze nakoniec mi Dr predpisala ATB, ktore dnes doberiem.. ale nemam pocit, zeby som sa citila nejako lepsie. Hrdlo sice je uz OK, ale stale kaslem, nie sice tak, ako predtym, ale sem tam ma to este chyti. a co ma trapi najviac je to, ze mam stale plny nos :( Aj pred ATB sa mi tazko dychalo, bolela ma hlava, teraz ma sice hlava neboli, ale stale smrkam, srkam, smrkam. Nos je uz cely osupany, ale stale ma co ist - sice to nie je take ako nadcha, ale smrkam aj tak dost .. mozno 10x do dna :( Neviem, ako sa toho smrkania zbavit ? Uz ani neviem pomaly, ake to je mat cisty nos ... A dnes sa mi urobil herpes, cize moja imunita je uplne v prdeli :( Zacala som pit aloe vera hadam to pomoze ...

Yukiki

Ja mam dobre skusenosti s posilovanim pomocou biolampy Biostimul. Je aj taky projekt posilnovania imunity pomocou tychto biolamp u deticiek v predskolskom veku: biotherapy.cz

zdravie14

Na posilnenie imunity je potrebne precistit hrube crevo - detoxikovat organizmus, zlepsi sa vstrebavanie zivin,imunitny system sa dostane do rovnovahy a zlepsi sa aj praca zivotne dolezitych organov. Dolezity je aj dostatocny pitny rezim - 0,4 dcl/10 kg telesnej vahy .Odporucam vsak vodu prevarit a ked je vlazna ,mozeme ju ochutit stavou z citrona alebo pomaranca.Umele nahrady citr.stavy neodporucam kvoli konzervacnym latkam.
Voda priamo z vodovodu je tazka na zaludok a moze sposobovat krce.
Probiotika uzivat na lacny zaludok,min.20 min pred ranajkami a vecer tesne pred spanim s kuskom jablcka alebo nejakej inej vlakniny.Probiotika si tak mozu lepsie a ryhlejsie urobit kolonu a namnozit sa.Pri liecbe ATB sa probiotika neodporucaju uzivat,nakolko ich antibiotika zabiju .Takze nulovy efekt. Dokoncite teda liecbu ATB a hned na druhy den zacnite s probiotikami.
Pokial vsak mozete, vyhnite sa chemickym ATB, pretoze organizmus sa z ich uzivania spamatava aj pol roka a to stavu imunity nijako neprospieva - ba prave naopak. Postupne sa bakterie stanu rezistentnymi na urcity druh ATB a tak lekar predpise dalsie....a dalsie...Je to zacarovany kruh,z ktoreho sa nas organizmus tazko spamatava. Ak uz musite,tak siahnite po prirodnych antibiotikach ako su oregano, propolisove tablety, zazvor,cesnak.tablety s tymianom.
Na zvysenie imunity pomaha aj uzivanie echinacei,vit.C,vceli pel.

RNG

Co vylieci chripku, v mensich davkach zvysi viralnu imunitu.
Probiotika vyrabaju rozne protilatky aj proti skodlivym bakteria, aj proti kvasnym a plesnovym kulturam aj dokonca proti viralnym infekciam(najma Lactobacilus Bulgaricus sa casto uvadza.
Nakaz je hromady, nie len jedna, preto treba adresovat veci sirokospektralne. Casto nakaza zacne ako viralna, ale oslabene telo dostane sekundarne bakterialne infekcia, a potom po pouziti atb aj kvasne a plesnove infekcie, ktore v tele mozu zostat roky, ked ich neadresujes prislusne.
Niektore nakazy sa vedia skryvat v inej forme(L-formy, vnutrobunecne parazity) a ked clovek prestane brat atb po case sa znova premenia na rychlo rastuce bakterie, tj choroba sa systematicky vracia, ako napr Borelioza, chlamidia pneumoniae a viacero inych.
L-formu su nielen odolne a skryte pred telesnounobrwanou, ale systematicky znizuju imunitu, tj clovek dostava stale nove a nove nakazy, lekari liecia tieto, ale pricinu, L-formy nevidia za tym, zialbohu.
Podobne sa spravaju aj niektore nase virusy, co nosime v tele casto cely zivot.

jarmilab

Pre RNG.Už som si naštudovala aký je rozdiel medzi probio a prebiotikami,tým Vás zaťažovať nebudem.Len stále neviem,či
všetky Vami udané doplnky sú na zvýšenie imunity,alebo tie v druhom odstavci na liečenie chrípky? A hlavne prosím o radu,kde sa to dá kúpiť? Ďakujem za odpovede.