Ako posilnit imunitu bez liekov?

jarmilab

Vážený pán RNG,to,že kde kúpim selén,zinok, vitamín C ,to samozrejme viem, no neviem,kde môžem kúpiť tie ostatné Vami vymenované doplnky.Takže Vás chcem poprosiť o usmernenie.Ďakujem za odpoveď.

RNG

V kazdom pripade po alebo este pocas brania atb sa da vrat hromada doplnkov na zvysenie imunity, dokonca aj probiotika tak ze posledne atb zoberies napr o siestej a o 9 vecer si das masivnu davku silnych probiotik s prebiotikami a pocas noci sa ti rozmnozia a vyprodukuju plno protilatok, Samozrejme to vyzaduje velmi silne davky probiotik, najmenej 100 miliard poctom a podla moznosti odolne voci kyselinam a samozrejme tepelne odolne, lebo vyrobcovia garantuju obsah len pri plneni a ked dane probiotika nemaju teploodolnost, za par dni mozu byt uplne znicene.

RNG

Bodaj by som ja mal brat len to malicko spomenutych!Ziadna jedina zazracna pilulka na to neexistuje, zialbohu. Kazde zo spomenutych ma svoju limitaciu v ucinnosti na rozne mozne mikroby. Na stastie mnohe su ovela sirsie spekralnejsie, ako atb a samozrejme ako potravinove doplnky nesmia mat ziadne skodlive postranne ucinky, ani v kombinaciach velkeho mnozstva.

Inac rozhodnutie je na kazdom osobne, ci je ochotny na to dat alebo nie.

jarmilab

Ďakujem pánovi RNG za odpoveď,no zdá sa mi to dosť veľa prípravkov jesť naraz. Takže,keď doberiem antibiotiká,aby som si obnovila imunitu, čo z toho treba jesť? A kde sa to dá kúpiť?

RNG

Je hromada doplnkov, ktore su priamo antimikrobialne ,mnohe z nich neznicia uzitocnu probioticku floru, ktora pre nas okrem ineho aj vyraba az 70 % roznych obrannych latok, ktore telo pouziva na svoju obranu, imunitu a pod.
Menujem len niektore, ktore sam pouzivam dost casto:oreganovy olej, citricidal, extrakt z olivovych listov, na viralne vitamin C vo velkych davkach den-dva, L lysin, chaparal a najnovsie skusam aj monolaurin.
Kazdemu odporucam brat minimalne to, coho v potravern nedostavame dostatok a to je selen, zinok, jod, vitaminy C, E a D-3,a samozrejme aj silnew probioticke zmesy, to vsetko zvysuje imunitu.
Pre ludi so systematicky nizkou imunitou su hromady roznych adaptogenov, najma cordyceps, holy basil, ganoderma lucidum, a tiez minimalne udrzobe davky betaglukanov, 2x200 mg denne.
Intenzivne su 3x400 mg a viac.

jarmilab

Som učiteľka a mám taký problém,že priam nasávam baktérie a vírusy od malých detí..Napriek tomu, že sa zdravo stravujem,2x týždennepo hodine cvičím,jem množstvo ovociai zeleniny,orechov a pod. Pri výške 168 vážim 65kg,čiže nie som obézna.Svoju prácu mám veľmi rada a meniť ju nechcem.Brala som aj ribomunil na imunitu,ale nepomohlo.Behom pol roka som aj 3X na antibiotikách. Som už zúfalá, pretože viem,že antibiotiká sú jed a moja imunita je v nenávratne. Inak netrpím na žiadne iné choroby.Prosím poradiť,ako sa z tohto začarovaného kruhu dostať.

dsadas4da564

Oslabena immunita moze byt prejavom zaneseneho tela toxinmi,nakazou parazitmi napr. borelioza alebo vysilovanim organizmu, samozrejme pricin je viac. Na posilnenie immunity je najdolezitejsia pestra a pravidelna strava,pohyb a vitaminy. Vitamin C je asi naj. ako dobre poznas, sipkovy caj je nim az plny, ako mozes zohnat kakove boby, tak mas o davku vitaminu C postarane. Immunita zacina ako sa hovori aj v reklamach, v traviacom trakte, cize uzivat colostrum,laktobacili,ale neprehnat, urologicky caj pit atd. Biely cukor je velky nicitel immunity, radim ti ho nahradit drahsim,ale zdravsim hnedym cukrom. Radil by som ti pit zazvorovy caj a celkovo davat do jedla zazvor, jeho antibakterialne a antivirusove ucinky su zazaracne, len sa priprav na tu horku palivost. Grep je vyborny proti parazitom tiez. Na detoxikaciu odporucujem zeleny caj,mozes iba 2x denne a pit IBA cistu vodu, ziadne sladene vody a minerlky obmedzit na minimum. Dalsi dolezity aspekt je CERSTVY VZDUCH, nesmies hlavne zabudnut na pohyb ktory rozbehne tvoje zatuchnute telo. Najlepsia vec na zimne obdobie je otuzovanie, cize ked sa budes sprchovat, tak na koniec sa osprchuj chladnou vodou, ale nie moc chladnou aby si nedostala srdcovy sok a neodpadla. Je toho viac,ale toto su zakladne veci, pametaj, zdrave stravovanie, pohyb,cerstvy vzduch a otuzovanie.

AdamKrt

Ale pozor, tie DOPLNKY su ozaj iba DOPLNKY. Nemalo by chybat dost ovocia, zeleniny a vlakniny. Taky ananas, kiwi, jablka, banany, papaja, rajciny, papriky, brokolica,kalerab,strukoviny, salaty, redkovky, mrkva...