Chudnutie pre deti

Erza_11

Ahojky , mám 11 rokov meriam 160cm a vážim 53kg . Ako mám schudnúť aj keď chodím hrať futbal každý Utorok , streda tanečná - ľudové tance a každulinky piatok mám zo 6 ročnou sestrou Ikido - bojové umenie , teda skôr obrana . Sestra má iba to piatkové Ikido a je chudá ako palica . Rodičia nadváhu nemajú a všetci z mojej rodiny sú ako paličky chudý . Prosím poraďte mi.

pomocnica

Caw. :)
bery125-no a koľko máš rokov? Buď v pohode, vôbec to nie je veľmi zlé. Je to v pohode. Začni sa stravovať zdravšie. A začni si športovať postavu. Aby si tuk premenila na svaly. Beh je veľmi dobrý, ale ak by si chcela začať behať, tak si niečo aj naštuduj! :)
Nepi sladké vody,čaje,džúsy...nič sladké. keď tak raz za čas med. Neobmedzuj sa príliš. Jedz zeleninu, ovocie tiež, ale s mierou, lebo je tak cukor. A keď máš chuť raz za 2 mesiace na kebab, alebo hranolky so syrom...tak si to kľudne daj. U mňa aj pomáha, že si to dám, lebo keď to raz za čas takto urobíš, tak oklameš telo a to si myslí, že prestávaš chudnúť, tak znova nastaví rýchlejšie trávenie, čo predtým nerobilo, lebo ukladalo do zásob, keď si prestala jesť tie dobroty. :)
Veľa šťastia. :-)

Gima

Dieťa by malo piť každý deň acidofilné mlieko, ponevač to upravuje kyseliny v žaludku, vyrovnáva jeho hladinu, ktorá by sa mala pohybovať okolo 7 - 7,40. Nemalo by často jesť sladkosti a korenené jedlá. Vhodne sú ryby, ovocie a zelenina. Jesť celozrnný chlieb a podobne.
Hmotnosť u detí sa meria jednoducho. Výška v centimetroch - 100 = dvojciferne číslo, a toto číslo by malo byť zhodne s vahou dieťaťa. Prípadne o 5 čísel menej.

pomocnica

Jouuu- beh pomáha určite, ale netreba hneď od začiatku s ním prehnať pomaly a iste. :) A pomáha dosť, ale zas keď by si behal a jedol by si nezdravo, tak to je viac menej zbytočné, pretože efekt bude menší o dosť. Prečítaj si o behu niečo. :) ak by si chcel začať, tak veľa sťastia. :)

gima

Mlieko je ako zdroj vápnika skutočným pokladom. Laktóza sa zase podieľa na stavbe mozgových buniek a že obsahuje aj vodu, môžete s ním počítať aj v dennom pitnom režime.

Časy škaredých obalov a nudných reklám sú už dávno za nami, preto aj svojmu potomkovi celkom ľahko podsuniete jogurt alebo jogurtové mlieko. Nedostane vás ani tým, že nemá rád kravské mlieko – kyslomliečne výrobky sa dnes vyrábajú aj z ovčieho alebo kozieho mlieka.

Pri ich výrobe sa znižuje obsah laktózy, takže aj ľudia, ktorí s ňou majú bežne problém, si môžu pokojne pochutiť na acidofilnom mlieku. Celkovo majú oveľa viac pozitívnych účinkov na náš organizmus. Obsahujú také živé kultúry mikroorganizmov, ktoré podporujú prirodzené fungovanie mikroflóry v tele.

Sú celkom husté a sýte, takže ráno sú skvelou súčasťou raňajok. Po takom klasickom obede, ako sú halušky sa nič iné na pitie nepýta, len kyslé mlieko. Vďaka tomu, že naši predkovia mali skutočne vyváženú a pestrú stravu, netrpeli žalúdočnými ťažkosťami. Kyslé mliečne výrobky rozhýbu naše črevá a pomôžu zahnať problémy s hnačkou či zápchou. Poznáte chorobu, na ktorú by vaša 85-ročná suseda nemala prirodzený recept?

Aby som nezabudol na ten najznámejší fermentovaný mliečny produkt – na bryndzu. Vďaka nej mali bačovia dostatočný prísun bielkovín, minerálov a vitamínov B. Dokonca výskumy hovoria o tom, že v bryndzi, ktorá je vyrobená z nepasterizovaného ovčieho mlieka, je oveľa viac mliečnych baktérii ako v jogurtoch alebo acidofilnom mlieku. Nemali by sme voči nej mať teda žiadne predsudky. Od čias jej neidentifikova­teľnej podoby na haluškách sme dnes našťastie niekde úplne inde.

Ja mám najradšej acidofilné mlieko. Niekedy dá prácu ho zohnať v obchode, ale je to zvládnuteľné. O bielom jogurte, ktorý by bol taký hustý, že by v ňom stála lyžica ako na dovolenke v Grécku, u nás môžete len snívať. Keď však necháte náš slovenský biely jogurt odkvapkať cez sieťku, dosiahnete veľmi podobný efekt.

Je už síce zima, ale veľa ľudí nedá na čerstvé šaláty dopustiť po celý rok – jednoduché a zdravé dressingy si pripravíte práve z jogurtov alebo kefíru. Stačí pár byliniek, korenia a je to. Žiadne zbytočné konzervanty.

Keď už som vám toľko ospevoval bryndzu. Nedá mi neponúknuť vám môj tip na jednu tradičnú slovenskú pochúťku práve s touto ingredienciou.

Dobré trávenie: radí Jardo Žídek

Tento seriál sme pre vás pripravili v spolupráci so známym šéfkuchárom Jaroslavom Žídekom. Budeme sa v ňom venovať témam, ktoré nám pomôžu predchádzať problémom s trávením a zápchou. Predstavíme vám suroviny a postupy vhodné pre prirodzenú reguláciu trávenia.

Sme to, čo jeme – správnym výberom vhodných surovín dokážeme dať nášmu telu presne to, čo potrebuje. Rovnako dobrou stravou vieme predchádzať nielen obezite, ale predovšetkým mnohým ochoreniam.

pomocnica

Špagetka123-Napr.sa chyť nejakej tyče ktorá je poležiačky(ako vo vzduchu)a zdvíhaj sa. tak sa cvič, až pokiaľ sa nebudeš vedieť vyzdvihnúť tak, aby si mala hlavu nad tou tyčou(no veď vieš) a potom keď to budeš vedieť aj opakovať tak ruky priblíž a tak. .:)
Tam čo ti dám link tie cviky na hrazde, niečo podobné. :)D ale tak nie, že si vo vzduchu, lebo keď to nevieš poriadne, tak by si mohla spadnúť...a môžu to cvičiť aj ženy keby si chcela vedieť, len to nepreháňaj ako som písala všetko s mierou. :) alebo si proste zaplav(to je veľmi účinné), alebo beh alebo tanec. :)
Držím prsty. :)

fitness.peknetelo.eu