dieta na chudnutie

tana_2

vsetci tu pisete o dietach len ci aj naozaj funguju.moj probllem je tiez nadvaha,ale mam este jeden problem nemam rada vsetko co je zdrave.napr...]
zo zeleniny zjem iba kukuricu,uhorky,paradajky,zemiaky
viete aj na toto nejaku dietu
a este taky detajl vela zeriem hllavne sladkosti aj ked nesom hladna nemam chut,ale nudim sa a nemam pravidelnu sravu niekedy ani raz denne teplu

janča

iba pre jatyon
to čo si mi napisal(a) sa budem snažiť dodražať.Dúfam, že to pomôže.Ale ja mam aj tak problém, lebo čo zjem všetko sa na mňa prileby.Ale dik za radu.

Lin

Táákže milí zlatí....ja som z 89 kg. schudla na 54...a bolo to jediné \"NEŽER CICA\" bohužial zaberá len v kombinácií s cvičením čo je ťažké ale nie nemožné, jedla som len raz denne a zvykla som si a jem čo chcem ale len raz...teda na mňa,to zaberá a moja segra tiež parádne schudla, ona zas je každé 2 hodinky ale vždy len polku jablka a polku suchára (ryžového) dáva si bacha na tuky (nie cukrov sa treba báť, ale tukov áno) na každého platí niečo iné...ale treba sa hýbať...najlepšia pre mňa bola kazeta Cindy a aj psychicky to človeka vytiahne z popôrodných depresií :-)

jatyon

iba pre janču:
.
1. Jedávaj pravidelne 5-6 krát denne. Ľudia si často myslia, že ak sa najedia iba 1 – 2 krát do dňa, schudnú rýchlejšie. Opak je však pravdou – chudnú pomalšie.
Preto: Nevynechávaj raňajky. Tvojím hlavným jedlom by mal byť obed – polievka i druhý chod. Večer jedávaj striedmejšie. Keďže Tvoj organizmus je ešte vo vývoji a potrebuje dostatok živín, môžeš si však dopriať aj ľahkú druhú večeru v podobe zeleniny, ovocia alebo nízkotučného jogurtu.
2. Jedávaj o niečo menšie porcie, ako si zvykla doposiaľ. Povedzme tak o 1/5.
3. Vyberaj si správne potraviny:
- Denne by si mala zjesť asi 500 g zeleniny a ovocia. V tráviacej sústave nasajú vodu, naplnia ju a vyvolajú pocit sýtosti – potlačia hlad. Navyše, čerstvé ovocie a zelenina sú vynikajúcim zdrojom vitamínov a minerálnych látok, ktoré organizmus nevyhnutne potrebuje.
- Každý deň si daj mlieko a mliečny výrobok, alebo syr. Vyberaj si polotučné alebo nízkotučné, Zo syrov sú vhodné mäkké, tvarohové.
- Celozrnný chlieb a pečivo sú zdravšie ako biele druhy.
- Na chlieb si natieraj tenšiu vrstvu masla – najlepšie sú rastlinné maslá.
- V Tvojom jedálnom lístku by sa malo objavovať najmä „chudé“ mäso – kuracie alebo morčacie. Mastnejšie druhy, ako bravčové by si mala jedávať menej často.
4. Obmedzuj nesprávne potraviny
- Sladkosti sú veľmi lákavé, ale ak chceš schudnúť, treba si odopierať.
- Priberá sa aj zo sladených nápojov. Rôzne coly alebo malinovky ani nie sú zdravé, preto ich treba prísne obmedziť.
- Vyhýbaj sa smotanovým mliečnym výrobkom, ako smotanový jogurt, šľahačka a pod..
- Nepriateľom štíhlej postavy sú suché salámy a údeniny, tie by si mala jedávať v menšom množstve. Ak máš rada mäsové výrobky, vhodná je šunka alebo saláma z hydiny.

- Do Tvojho jedálneho lístka nepratia hamburgery, hranolky, richmany a podobné „bufetové“ jedlá.

- Vyhýbaj sa aj vyprážaným jedlám.
.

janča

Ahojte volam sa Janča, mám okolo 170 a chcem schudnuť. Raz sa mi to podarilo no naspať som pribrala.Dadte nejaký dobry recept na schudnutie. Prosím

jatyon

1. Jedávaj pravidelne 5-6 krát denne. Ľudia si často myslia, že ak sa najedia iba 1 – 2 krát do dňa, schudnú rýchlejšie. Opak je však pravdou – chudnú pomalšie.
Preto: Nevynechávaj raňajky. Tvojím hlavným jedlom by mal byť obed – polievka i druhý chod. Večer jedávaj striedmejšie. Keďže Tvoj organizmus je ešte vo vývoji a potrebuje dostatok živín, môžeš si však dopriať aj ľahkú druhú večeru v podobe zeleniny, ovocia alebo nízkotučného jogurtu.
2. Jedávaj o niečo menšie porcie, ako si zvykla doposiaľ. Povedzme tak o 1/5.
3. Vyberaj si správne potraviny:
- Denne by si mala zjesť asi 500 g zeleniny a ovocia. V tráviacej sústave nasajú vodu, naplnia ju a vyvolajú pocit sýtosti – potlačia hlad. Navyše, čerstvé ovocie a zelenina sú vynikajúcim zdrojom vitamínov a minerálnych látok, ktoré organizmus nevyhnutne potrebuje.
- Každý deň si daj mlieko a mliečny výrobok, alebo syr. Vyberaj si polotučné alebo nízkotučné, Zo syrov sú vhodné mäkké, tvarohové.
- Celozrnný chlieb a pečivo sú zdravšie ako biele druhy.
- Na chlieb si natieraj tenšiu vrstvu masla – najlepšie sú rastlinné maslá.
- V Tvojom jedálnom lístku by sa malo objavovať najmä „chudé“ mäso – kuracie alebo morčacie. Mastnejšie druhy, ako bravčové by si mala jedávať menej často.
4. Obmedzuj nesprávne potraviny
- Sladkosti sú veľmi lákavé, ale ak chceš schudnúť, treba si odopierať.
- Priberá sa aj zo sladených nápojov. Rôzne coly alebo malinovky ani nie sú zdravé, preto ich treba prísne obmedziť.
- Vyhýbaj sa smotanovým mliečnym výrobkom, ako smotanový jogurt, šľahačka a pod..
- Nepriateľom štíhlej postavy sú suché salámy a údeniny, tie by si mala jedávať v menšom množstve. Ak máš rada mäsové výrobky, vhodná je šunka alebo saláma z hydiny.

- Do Tvojho jedálneho lístka nepratia hamburgery, hranolky, richmany a podobné „bufetové“ jedlá.

- Vyhýbaj sa aj vyprážaným jedlám.

nebezpecna

Ahojte som vysoka 173cm a chcela by som schudnut,ale sa to nedari nemate neaku perfis dietu?Nevyzeram najhorsie mam aj napadnikou ale by som sa citila o nieco lahsia ak mate neaku lahku super dietu tak sa ozvite diky pa cmuk.

AN

Ja som schudla za 2 týždne 2 kilogrami. Jedla som sladkosti a dokonca viac ako inokedy. No bicyklujem na stacionárnom bicykli. Ani neviem ako a tie 2 kilá boli dole.

consie

Ahoj...takisto, ako "mmmmm", si myslim, ze chudnutie pomocou niekolko dnovej/tyzdnovej diety je neefektivne, pretoze akonahle potom prejdes na povodny sposob stravovania, kila sa postupne vratia. Treba POSTUPNE! prejst na iny sposob stravovania a celkove zivotneho stylu. Ak mas zaujem o konkretne informacie, napis na poznamesa@pobox.sk
Myslim si, ze tvoja vaha nie je pri porovnani s vyskou tak zla, kazdopadne drzim palce a ak napises, rada pomozem

Eugen

Hm. Badám, že sú tu antinázory na produkty HERBALIFE. Pravdupovediac mám aj ja zlé skúsenosti s prístupom niektorých distribútorov, ktorí vidia za tým len biznis. O kvalite produktoch je ale zbytočné pochybovať, na tie nepripustím. Mne ponohli v v likvidácii vysokého krvného tlaku, iných zdravotných potiaží a redukcii hmotnosti o 27 kg a tým aj vo zvýšení vitality. Dnes sa cítim fit, ako nikdy predtým, bez zdravotných problémov. Kto neverí sa ma priamo opýta...
Eugen