dieta na chudnutie

Lenik

Pucka , všetko mame v hlave. Veľmi dôležita je psychika.Určite si pekná aj tak, ale ak chceš veľmi schudnuť musiš si davať menšie ciele. Povedz si , že chceš za 8 dni schudnuť 1kg, a len trošku si zacvič a zjedz o 2lyž. menej ako obyčajne. A potom mi napiš!

pucka

Ako som sa vratila z dovolenky pribrala som 5 kg a nemozem sa ich zbavit stale mam pocit hladu a nedokazem ho uhasit stale nieco papam a cisla na vahe neskutocne stupaju mam strach ze sa to nikdy nezastavi. Prbolemy s roznymi dietami nemam ale tychto kg sa nedokazem zbavit.

nadsenec

Urcite sa daj vysetrit, ci uz teraz nemas nabeh na nieco z rodinnych klenotov. Kazda dieta si vsak vyzaduje velku disciplinu, aby clovek nejedol viac ako potrebuje.
Ochorenia, ktore vymenovavas nemusia byt vobec dedicne. Obezita je skor dosledkom zlych zvykov (vecerne velke jedlo).
V doporuceniach suhlasim s Anonymom-2009 ale na rychle schudnutie mozes skusit aj Mojkovu Jednodnovu hladovku (pozri temy).
Vela trpezlivosti.

anonym_877

a to sa môžem vyhnúť aj dedičným ochoreniam? napríklad mama dostala embóliu pľúc, kŕčové žily, slabší infarkt. má ťažkú obezitu. babka zomrela na rakovinu pankreasu. dedko na infarkt. otec má takisto ťažkú obezitu. a druhá babka je takisto ťažko obézna. dá sa tomu vyhnúť?

anonym_2009

Najučinnejšie je jest s rozumom, t.j. potraviny s vysokym obsahom vlakniny,s nizsim obsahom tuku a sacharidov, ale napriek tomu jest :) Len proste s rozumom. Zelen. šalat (bez dresingu, s par kvapkami oleja, chudym masom... a hlavne chutný:) aspon 1xdenne, cim viac tym lepsie. Najlepsie je jest salat/zeleninu s kazdym hlavnym jedlom.Dalej ovocie (maliny vraj spaluju tuk :) Namiesto sladkosti ovocie, jogurt, sladkosti sa ale mozu raz za cas:) A dolezity je aj pohyb, teda spalovat prijatu energiu. To viem z vlastnej skusenosti, pretoze aj ak som jedla v norme a nic nerobila, bolo to velmi velmi malo ucinne. Cvicenie inak dodava super endorfiny (stastia), ktore cloveka povzbudia a budes mat zo seba aj dobry pocit (ze si nieco pre sebe urobila). Tak ak ta bavi nejaky sport ci druh pohybu (tanec...cokolvek) tak sa mu venuj. Ak nie sme prirodzene stihle, tak udrzanie si dobrej vahy je vecsinou otazka dlhodoba "usilia", teda vytvorenia si zvyku primeraneho zdrav. stravovania a primeraneho pohybu. Odporučam najst si nejaku dobru knizku o zdravom stravovani, co ano a co nie (jest). Racionalnou stravou spravis nie len nieco pre svoju postavu ale aj zdravie (myslim možnost vyhnut sa civilizačnym ochoreniam - srdcovo-cievne, cukrovka, vysok.krvny tlak - vo vyssom veku).
Nech sa dari :)