Surová strava

Príspevok v téme: Surová strava
mikaela

Ahojte. Zakladám novú, mne dosť blízku tému. Už vyše pol roka sa stravujem prevažne zeleninou, ovocím, orechami, semenami, strukovinymi. Sem tam mlieko, mliečne výrobky, málo syry a tofu. Schudla som asi 8 kg. Ak sa niekto stravuje podobným spôsobom rada by som si s ním vymenila skúsenosti a názory. Takže píšte, budem reagovať, díky. M.

bbaska

v podstate nieco jem neustale asi 70%-80% z toho je raw zvysok doplnam biekkoviny (neviem ako jest surovu soju :) klicky su fajn ale nie denno denne) +tofu a jem aj jogurty(aj ked mne chuti len biela nesladena activia)no a este jem syry(to je z cisto chutovych navykov :) a ked citim nedostatok sacharidov tak celozrnne cestoviny. kedze zavodne sa venujem sportom,+5x tyzdenne posilujem, capoeira...a este aj pes sa chce niekolkokrat denne poriadne prebehnut preto postny den pre mna nie je mozny ani vdni oddychu nakolko vtedy telo regeneruje a potrebuje doplnat ziviny. ale letoje super z dostatku vsetko cerstveho a tak nerozumiem ludom ktorych jedina zelenina je kecup na hranolkach :)))

bbaska

niekedy som nemala problem vydrzat post.ale teraz mam pocity na zvracanie a odpadnutie.vediemprilis aktivny zivot a tak nejak telu to jedlo chyba a nedovoli mi to

Chilli

V pohode. Nie je to nič nepríjemné. Ja som sa tiež dlho odhodlávala, ale je to úplne normálne. Ja si počas detoxu robím s tým citrónom. To som čítala v knihe od Walkera, neviem, či ho poznáš. Tak držím palce:)

Chilli

Vhodná je teda tá prevarená voda, môžeš si spraviť rôzne. Je to toho vela, tak napríklad voda s citrónovou šťavou (ja si dávam 2 citróny), potom voda s jablčným octom (ten som nerobila, tak neviem pomer), urina alebo voda s bylinami (kamilka). Množstvo je individuálne. Organizmus ti sám napovie, keď má dosť. Keď budeš cítiť, že si plný/á, tak prestaň. No a ako často to robiť, to záleží na tom, či si tak chceš vyliečiť chorobu, máš zápchu alebo sa chceš len prečistiť atď. Ak to chceš robiť, tak najlepšie asi bude, ak si o tom dačo prečítaš. Ja teraz čítam - Totálna detoxikácia- autor Malachov. Ale sú aj iné. Stačí si pozrieť v knižnici:)

porada

nooo...je mi zatial len jasne co a kam :)) ale potrebujem vediet v akom mnozstve vodu, ci sa s niecim miesa, ci to ma byt prevarena voda...a ako casto sa moze opakovat.

Chilli

No, tak, potrebuješ na to nejake nádobíčko. Ja som si kúpila tzv. hrušku, ale kludne to môže byť aj niečo iné, napríklad nádoba napojená na hadičku. No a potom si to naplníš niečim a ideš:D

Chilli

Pri poste pijem citrusové šťavičky. Ale mala som ho len deň, potom večer som si spravila klystír s citrónovou vodou a vyšla zo mňa čistá voda, tak som usúdila, že ho môžem pokojne aj skončiť. A čo všetko si pojedla?
Natalinka, ahoj, my si tu radime tak navzajom, tak sa kludne pridaj. Zdravé stravovanie je beh na dlhú trať. Platí pomaly ďalej zájdeš. Veľa šťastia "spolubojovníčky" :)