Surová strava

Príspevok v téme: Surová strava
mikaela

Ahojte. Zakladám novú, mne dosť blízku tému. Už vyše pol roka sa stravujem prevažne zeleninou, ovocím, orechami, semenami, strukovinymi. Sem tam mlieko, mliečne výrobky, málo syry a tofu. Schudla som asi 8 kg. Ak sa niekto stravuje podobným spôsobom rada by som si s ním vymenila skúsenosti a názory. Takže píšte, budem reagovať, díky. M.

vlado

Mikaela a dalsie nezne priekopnicky, instiktivne sa vraciame k prirode. Vetsina latok v strave este nebola objavena a surova strava ich istotne nenici. Jasen@mail.t-com.sk

misa21

dakujem vam kočky ale ked už nemam chuť na tu surovu zeleninku tak ake ine drobnosti na chrumkanie podobne tyčinkam a ako by som sa mala odvodniť lebo normalne ako chodim tak vo mne počuť žblnkať vodu? a za posledne 3 mesiace som pribrala 4 kg a chcela by som ich zhodiť ale stale stojim na tej istej vahe a nedarí nsa mi som zufala, čo robim zle?

bbaska

chilli noo tak jednostranny jedalnicek vzdy robi problemy...mne niekedy tiez dochadzaju napady. stymi hubami to ja surove tiez nejem niektore potraviny sa hadam ani surove nedaju jest...neviem si predstavit napr surovu sparglu
misa:ziadna nahrada za potravinu podla mna neexistuje proste ked mas na to chut tak to nakoniec aj tak zjes.proste sa musis obmedzit.a k poslednemu jedlu-ja som absolutne proti nastoleniu posledneho jedla napr o 5.ja chodim spavat o 12 a este vecer chodim do fitnes cize keby som mala jest naposledy o 5 a potom byt 7h hladna je predsa nelogicke.nejedz len nejake dve hodiny pred spanim ale ak si hladna surova zelenina a ovocie niekomu neublizila /ani mne

Chilli

Miša, môžeš sa cítiť "nasiaknutá" vodou, lebo soľ zadržiava vodu. A ako náhradu by som ti poradila morské riasy.

misa21

ahojte kočky ja už asi pol roka jedavam surovu zeleninu a ovocie ale vobec sa mi nedari zhodiť kilka ale naopak mne ta hmotnosť pribuda robim sice jednu chybu milujem Dru tyčinky,kvoli ich slanosti a chrumkavosti a ani jeden večer sa bez nich nezaobijdem, poradte mi nejaku nahradu za ne aj nejaky jedalniček alebo cvičebnz program, lebo som už zufala, že akokolvek sa snažim som na tom istom. dakujem vama kedy asi by som mala jesť posledne jedlo, a ešte mimochodom počula som,že pitie vody navečer je nevhodne lebo sa voda udržiava v tele, a nemate aj nejaky recept na odvodnenie lebo ja sa aj tak naliato citim dakujem ozvite sa prosim

Chilli

No to máš pravdu. Už som sa dokonca dočítala, že aj jablko je škodlivé. To je teda pekná kravina. To akože už človek nemá nič jesť či ako? Ja mám práve takú menšiu krízu. Už mi ovocie a zelenina prerastá cez hlavu. Možno aj preto, že mám stereotypný jedálniček, ale nerada experimentujem. Teda, aspoň v tomto. Tak ak máte nejaké dobré recepty, tak ich sem hoďte. Jedávate surové huby? Raz som ochutnala šampiňón, ale taký mi nechutil.

bbaska

inak k tej soji,to asi myslis ze obsahuje estrogen a ze to moze sposobit neplodnost(pri najhorsom).neni to dokazane a ja to povazujem za jednu z tych veci jedni tvrdia to a druhi pravy opak takze kebyze sa ma clovek riadit len radami tak asi neje uplne nic pretoze vzdy je nieco pre niekoho skodlive napriek tomu ze niekto uplne iny to povazuje za to najzdravsie

bbaska

noo jasne ja klicim vsetko...najviac mne chuti psenica a sosovica.len neviem zohnat slnecnicu ktora klici vsade je len lupana(v tom lepsom pripade o tom ze potom uz len solena prazena je skoda sa vyjadrovat).noo ja osobne si neviem predstavit ze by som isla behat s cestovinami so syrom v bruchu alebo takym niecim.takze mi tato strava vyhovuje nakolko ma clovek akoby viac energie.no mna zase prekvapil walker ktory tvrdi ze soja,tofu a pod su absolutne nezdrave nakolko sa spravaju ako bielkoviny a zaludok to ocakava ale bielkoviny to niesu(alebo nieco v tom zmysle proste ze sa to jest nema)a to uz fakt neviem cim inym by si clovek zasobu bielkovin mal doplnat.takze vsetky tieto rady ja beriem len tak teoreticky a riadim sa hlavne podla seba

Chilli

Veď klíčiť môžeš všeličo, nie len sóju. Ja si klíčim mungo fazulku a alfalfu. Je to chutné, tiež to nejem každý deň. A vraj klíčky sóje sú škodlivé. Neviem, kde presne som to čítala, ani neviem čo je na tom pravdy. Tak to ťa obdivujem, že si športovkyňa a vita. Takých nie je vela. Aspoň, čo ja poznám, možno sa mýlim. Cítiš sa lepšie na RAW food ako na varenom?