Surová strava

Príspevok v téme: Surová strava
mikaela

Ahojte. Zakladám novú, mne dosť blízku tému. Už vyše pol roka sa stravujem prevažne zeleninou, ovocím, orechami, semenami, strukovinymi. Sem tam mlieko, mliečne výrobky, málo syry a tofu. Schudla som asi 8 kg. Ak sa niekto stravuje podobným spôsobom rada by som si s ním vymenila skúsenosti a názory. Takže píšte, budem reagovať, díky. M.

vaznyStravovatel

no ja psenicu jem tak ako doteraz chleba a mne chuti takze tym skrobom sa nenecham odradit... soja sa mi uz klici teraz ju pripravujem prvy krat.. takze ci obsahuje tie jedovate latky alebo nie tak aspon vyskusam zjest takych 10 kuskov a ked mi nic nebude tak ju dojem a budem ju robit pravidelne :) uvarena soja mi totiz hrozne chuti tak som zvedavy ako chuti naklicena...
sosovicu tiez jem ale tie mango fazulky este musim vyskusat a mam kupenu aj adzuki fazulku tu asi vyskusam skor len co sa mi uvolnia flase :)
a toto alfa-alfa to je tiez dajake zrno ci co? o tom som este nepocul...

vitoška

Niekde som čítala, že pšenica nie je vhodná, pretože obsahuje vela škrobu.
A o tej fazuli a sóji je to pravda. Ale povarené je to ešte horšie, takže radšej nie:)
Odporúčam ti šošovicu, mungo fazulky, alfa-alfa. Mňam;)

vaznyStravovatel

no ja nic zleho nepocitujem po zjedeni, tak asi nie som alergicky...
a zvyknes jedavat nejake ine naklicene semena?

vaznyStravovatel

vitoška, preco si myslis, ze psenica nie je zdrava? ved vsade ju chvalia... ktore klicky su podla teba dobre?
...na jednej stranke na webe som nasiel ze naklicena fazula alebo soja moze obsahovat jedovate latky, ze ich najprv treba 6min povarit... co si o tom myslite?

vitoška

Ja jedávam aj zrno. Ale to záleží od toho, či ti to chutí. Ak ti nechutí, tak kľudne jedz iba výhonky. A pšenicu by som nejedla. Nie je to práve najzdravšie.

vaznyStravovatel

Caute vsetci, mam na vas par otazok k jedeniu klickov: ma sa jest aj zrno alebo len klicek?
Doteraz som jedol len naklicenu sosovicu a psenicu aj so zrnami, ale ked som sa nad tym tak trochu zamyslel tak vzdy sa pise o klickoch kolko maju vitaminov atd., ale co je potom vo zvysnom zrnku? hm? netusi to niekto?
A este jednu: pocas klicenia psenice zacali chlpatiet konceky zrn asi na druhy alebo treti den... je to normalne alebo je to pliesen alebo co? vopred dakujem za mudre odpovede. :)