Surová strava

Príspevok v téme: Surová strava
mikaela

Ahojte. Zakladám novú, mne dosť blízku tému. Už vyše pol roka sa stravujem prevažne zeleninou, ovocím, orechami, semenami, strukovinymi. Sem tam mlieko, mliečne výrobky, málo syry a tofu. Schudla som asi 8 kg. Ak sa niekto stravuje podobným spôsobom rada by som si s ním vymenila skúsenosti a názory. Takže píšte, budem reagovať, díky. M.

dusevne zaostavanie

MILE DIEVCENCE, AK CHCETE DUSEVNE ZAOSTAVAT, OSPROSTIEVAT A HLUPNUT TAK PROSIM URCITE POKRACUJTE VO VASEJ VEGOŠSKEJ STRAVE!!!! TU MATE DOKAZ: www.zdravie.sk

PS: urcite nie s te z dediny, a nepracujete manualne. Lebo keby ste Neboli z mesta, tak nedokazete ako vegetarianky a vitarinky naozaj fyzicky pracovat!!! Nepznam banika vegetariana! Vy ano?

zds

Mikaela,
vegetarianstvo a vitarianstva, aspon priblizne, su dost narocnym stravovacom stylom.
Aj ked si dosiahla dobre vysledky, priebezne si doplnaj vedomosti aj knih, aby si sa vyhla stavom, o akych pises.
Slabost moze byt aj dosledkom nizkeho obsahu polysacharidov (typicky obiloviny, strukoviny).
Prilis vela ovocia (extrem fruktoriani, ktori konzumuju len ovocie) ma tieto negativne dolsedky:
- fruktoza z ovocia (monosacharid) sa rychlo dostane do krvi (prilev energie) ale aj rychlo z nej "vyprcha" Napr. po 2 jablkach je clovek za 2 hodiny hladny, ze by zjedol aj klince.
- ak je ovocia prilis vela, moze postupne sposobovat nadymanie, kvasenie, co tiez odobera energiu
- polysacharidy maju zlozene cukry, ktore sa metablizuju pomalsie, glukoza sa postupne uvolnuje a preto pocit nasytenia aj energie trva dlhsie
- ak sa rozhodnes pre obiloviny, tak celzornne
- stale "zobkat" mozes, ale vzdy na prazdny zaludok, kazde jedlo ma byt ako solo jedlo,
To, ze si fit, je obrazom tohot, ze zrejme vela veci robis dobre :)

mikaela

Anonymka ahoj. Nie, nikdy som nebola na čistení čriev klystýrom a taktiež si mylím, že je to sila a možno trochu nebezpečné. Som ešte mladá to podstupovať, možno neskôr. Ja nie som výlučne vitariánka, len z polovice. Ja si zeleninu aj dusím, pečiem varím, takže skôr veganka, až na to mlieko. Ale nejak to nemám potrebu škatuľkovať, skôr mi ide o zdravé jedenie a zdravý lifestyle.

anonymka

Ja som vegetariánka od malička.(mám 17 rokov). Mäsom mi nikdy nechutilo a bolo mi zle, keď som videla tie zvieratá na tanieri. Už velmi dlho rozmýšlam o tom,že by som sa stala veritariánkou. Len sa bojím,že ma to zunuje,lebo zatial mám len pár receptov a bojím sa,že mi bude chýbať teplá strava. Dá sa to nejakt spraviť aj tak,že by jedlo bolo teplé? Ale asi nie,keď to má byť surové. Ale ja dúfam,že to nejak zvládnem. Čítala som o veritariánstve a píšu tam,že bysme si mali vyčistiť črevá a to klystírom. Podla mňa je to nechutné. Vy ste na tom niekedy boli?...inak budem rada,ak by sme si spolu písali a podporovali sa:)

mikaela

Doobeda prevažne ovocie, orechy a sušené ovocie, kávu, na obed zelenina - varená, pečená s čerstvým šalátom alebo kyslou kapustou. Po tom mávam pohár mlieka, neskôr zase slnečnice, tekvicu, mak so strúhaným jablkom atď a tak dokola. Niekdy si nakrájam tofu, alebo 1 vajíčko. Strukoviny si dávam do šalátu a keď idem papať von, tak si dám šalát so strúhaným syrom. Zhreším aj detskou výživou a ovocnými kompótmi. Len vtedy mám pocit, že som bez energie, keď mám prestávku medzi jedlom viac ako 4 hodiny, potom som veľmi hladná, nervózna a slabá. Vieš ja jedávam aj 5-6 krát denne, stále niečo zobkám.Inak som fit. Takže tak

blska

a co ty presnejsie papkas..lebo ked vyradis obiloviny z malocoho mozes cerpat energiu a vitalitu ak teda nemas nejaku specialnu formu stravovania nastudovanu?

blska

Takze ja papkam obilninky, doma robeny seitan, tempeh, hodne zeleninky....cukor tiez nepapkam..ale mliekco vobec..iked hresim so syrmi..a zvieratka vobec...ale take oleje rozne slnecnicove a sezamove su fajn...

mikaela

Ahoj blska. Si vegetariánka, alebo nejaká striktnejšia forma? Ja sa takto stravujem asi pol roka a mám pocit, že trochu slabnem, resp.strácam energiu. Strava mi veľmi chutí, vymýšľam si všeliaké recepty, len som takmer úplne obmedzila tuk a biely cukor, tak som taká bez energie. Ja totižto nejem ani obiloviny, ani maso, len to vyššie spomenuté. Mliečko hej, to miljem.Ty sa ako presnejšie stravuješ?