Surová strava

Príspevok v téme: Surová strava
mikaela

Ahojte. Zakladám novú, mne dosť blízku tému. Už vyše pol roka sa stravujem prevažne zeleninou, ovocím, orechami, semenami, strukovinymi. Sem tam mlieko, mliečne výrobky, málo syry a tofu. Schudla som asi 8 kg. Ak sa niekto stravuje podobným spôsobom rada by som si s ním vymenila skúsenosti a názory. Takže píšte, budem reagovať, díky. M.

mikaela

Veľmi podobne. Mäso som nikdy príliš nemusela...a tak som experimentovala pri varení, najprv som ho nahrádzala sójovím, tofu, namiesto koláčov placky z ľanu s medom, jablko s makom a pod. až sa mi tak zmenili chute, že na tie kalorické dobroty si už ani nespomeniem. Okrem toho som sa vždy snažila byť vo forme a zhodiť nejaké kilečko a týmto sa mi to podarilo a vôbec som neni hladná, lebo papám každé 2-3 hodiny. Tak vrelo odporúčam, aj keď niekto potrebuje zhodiť.Ale teraz to už nie je zhadzovaní, ale o príjemnom pocite. Môžem sa spýtať, koľko máš rokov? Ja 24.

anonym2

no ja som to tak postupne, v podstate peknych par rokov som bola vegetarianka, ale nieco tomu chybalo...a zvykol ma bolievat zaludok, necitila som sa dobre, taka bez energie tak som skusala, co je pre mna naj...a co sa tyka vitarianstva, dlho som nevedela, ze take daco je, naaahodou som to nasla na nete, hladala som nieco o detoxikacii a stavach a zaujalo ma to...a ty si sa k tomu ako dostala?

mikaela

anonym2:tie riasy som si kúpila Nori vločky a každý deň si nimi posypem obed - šalát. Obsahujú veľa vitamínu B a minerálov. V poslednej dobe viac olejujem, samozrejme Extra Virgin a tiež orechy, aspoň za 2 dlane denne. Literatúra napr. Energia pre život, New start,Tajomstvo dlhého života a pod. Nie sú to knihy len o vitariánstve ale celkovo o zdravom stravovaní. O vitariánstve čítam na vitarian.cz, sú tam aj bohovské recepty.Také koláčiky zo sušeného ovocia alebo iné maškrty ktoré sa pripravujú len z "povolených potravín".hmmm Ozaj, čo ťa viedlo k tomu začať tkato papať?

anonym2

mikaela: riasy som si chcela kupit aj ja, minule som ich uz drzala v ruke, ale neviem co s nimi, ako ich pripravujes? aku mas literaturu? teraz budem mat viac casu a rada by som sa na to pozrela, ide mi hlavne o to, aby som bola v dobrej forme a casom by som rada odstavovac, dopestovat si klicky a taaaak...tiez ma to bavi, vymyslam salatiky, co s cim pasuje a poslednu dobu mi idu strasne na chut oriesky, co som nikdy nemusela...mäso som nikdy neoblubovala a chleba sa da tiez lahko zbavit...nechyba mi to...

mikaela

anonym2: Stravuješ sa veľmi podobne ako ja. Mňa to zatiaľ dosť baví, variť, nakupovať si potraviny, študujem aj literatúru o vitariánstve, aby mi nechýbali niektoré vitamíny. Najnovšie som si kúpila riasy a pivné droždie kvôli vitamínu B,B12. Ale ja si teraz v zime zeleninu aj tepeľne upravujem, verte, nedalo sa to len surové už pol roka.

mikaela

duševné zaostávanie: apropo nepoznám žiadneho baníka. A prečo porovnávať čierne s bielym? A čo má spoločné duševné zaostávanie s vegetariánstvom??Nájde sa aj duševne zaostalý všežravec. Všetko s mierou a hlavne rozšíriť si obzor myslenia a prijať aj iného názor a skúsenosti.

anonym2

anonymka- taaakze, pila som najmä vodu s vytlacenym citronom, do obeda papam najmä ovocie, podla chuti, zvyknem si nieco nastruhat, jablcka napriklad a dam na to kokos, hrozienka, co najdem, po obede hlavne zeleninu,salaty na akykolvek sposob, len nie varene, pecene ani dusene...aj ked dusit sa vraj za istych okolnosti moze...mne tato strava dost vyhovuje a hlavne chuti, keby som sa mala premahat a jest nieco, co mi je proti srsti, tak to by som nevydrzala...a ku veceru papam hlavne oriesky, sem tam susene ovocie, semienka a taaak, obcas dajaku tu šťavu. No nemam az take presne info co mozem a co nie, tiez som zaciatocnik, v postate tak od prazdnin sa s tym zahravam a to chudnutie, hej, daco na tom bude, takych 10 kg slo dole...ale zacala som skôr kvôli zaludocnym problemom, ktore sa fakt stratili, len keby som to teraz tak nekazila tou kavou a sladkym, to ja v strese tak riesim...no nic, popracujem na tej voli, zas sa xem citit ako predtym...a co mozes a co nie mas na vitarian.cz a zdravinadlani.zde.cz Z autorov knih - co mne vyhovuje je Walker...bru chut:)

anonymka

anonym2...to je skvelé! A čo všetko si jedla? Ak sa ti chce, napíš aj zoznam všetkého čo sa dá pri vitariánstve jesť. Ja som len začiatočník:)...a je to pravda,že sa z vitariánstva riadne chudne? Ja to chcem len kvôli zdraviu, ale zopár kíl dolu by sa tiež hodilo;) A zvládneš to,neboj sa:)

anonym2

ja sa uz istu dobu snazim prejst na vitarianstvo, par tyzdnov sa mi to celkom darilo a mala som aj dostatok energie, dokonca som sa zbavila depresii a akoby sa mi vycistilo nielen telo,ale aj hlava...no teraz som polavila, skuskove ma na tom dost zasluhu, pijem dost kavy a zvyknem jest aj cokoladu a take vecicky co by sa nemali, no varene zatial nie, dufam, ze ani nebudem...takze tak. Po skuskovom s tym chcem opat zacat, bol to super pocit, dokonca som mala uplne cistu plet, teraz opat akne...tiez by som prijala nejaku podporu do buducnosti...

anonymka

Veď ale niektorí za to nemôžu, že im mäso nechutí...ty by si zjedol niečo z čoho ti je na vracanie už len keď sa na to pozrieš.Myslím, že nie. Asi tolko som chcela