Surová strava

Príspevok v téme: Surová strava
mikaela

Ahojte. Zakladám novú, mne dosť blízku tému. Už vyše pol roka sa stravujem prevažne zeleninou, ovocím, orechami, semenami, strukovinymi. Sem tam mlieko, mliečne výrobky, málo syry a tofu. Schudla som asi 8 kg. Ak sa niekto stravuje podobným spôsobom rada by som si s ním vymenila skúsenosti a názory. Takže píšte, budem reagovať, díky. M.

vonkajsiavyziva

myslím, že nemá zmysel sa tu s tebou vadiť a vysvetľovať ti, že ochudobňuješ svoje telo o hrubú vlákninu a proteíny a žiješ na ovocí a zelenine, ktorá je toxická, lebo dnes aj babka aj hocikto na trhu strieka ovocie, proti rôznym škodcom!!! tak si ži NEZDRAVO

zds

ale, ale, dámy, to ste sa teda rozpísali :)
vv = vonkajsiavyziva, budem pouzivat skratku, hadam dovolis.
Takze vv, vies ako a cim sa chovajú zvierata, ktorych maso konzumujeme? Ako ziju, ako sa porazaju, skladuju, rozvazaju...kym sa dostanu ku nam na stol? Tak to je sila, ale negativna!
Znecistenie ovocia a zeleniny je odrobinka z toho, co ma v sebe kuracie a bravcove maso.
Inak, co tak nenahraditelne ma maso, co inde nenajdes, hm? B12, zelezo alebo teda co. Napis, vsetci sa ucime.

mikaela

predpokladala som, že sa na to spýtaš, a preto som aj písala, že je to na dlho, lebo v dnešnej dobe bohužiaľ nič nie je ekologicky nezávadné. Snažím sa kupovať na trhu, od babky zo záhrady a v neposlednom rade aj zo
supermarketov:(

vonkajsiavyziva

A kde kupuješ to ovocie a zeleninu??V hypermarketoch, kde všetka zelenina a ovocie je na báze chemických látok.Alebo si ich nebodaj pestuješ???

mikaela

k tvojmu predchádzajúcemu príspevku chcem poznamenať, že tak ako je diskutabilná zdravosť či nezdravosť mlieka je diskatabilná aj zdravosť mäsa počnúc od výroku si to, čo ješ až po chorobu šialených kráv cez vtáčiu chrípku, po antibiotiká nachádzajúce sa v mäsa cez prechod bolesti zvierat pri umieraní do mäsa a pod, zabudla som na niečo......? To je na dlho, každý argument má protiargument.

mikaela

Ja som 20 rokov jedla mäso, presne viem ako chutí, ako vonia, ako sa pripravuje a ako sa je.A ak mi nechutí a rozhodla som sa ho úplne vyradiť, dosť by som uvítala, keby to mohli ostatní aj rešpektovať.
Ale nemyslím, že tvoja celá tvoja znepokojenosť bola založená len na 1 orestovanom prse.

vonkajsiavyziva

Inak vieš o tom, že mlieko pre nás nie je zdravé? sme cicavce a od zvierat sa líšime len šedou kôrov, videla si už nejakého cicavca piť v dospelosti mlieko? Určite nie!!! Mlieko nám zahlieňuje pľúca!!! I keď Ca je potrebné pre kosti, dá sa získať aj ziných látok, radšej by si si mala dať jogurt ako piť mlieko, ale tak to ja sa do toho nestarám.

vonkajsiavyziva

áno, to je síce fajn, ale to nestačí pre tvoje telo!!! vieš mäso obsahuje určité látky, ktoré nič iné neobsahuje, tak prečo si nedáte aspoň raz do týždňa kuracie prsia len tak orestované a so šalatom, je to vynikajúce a budete mať aj tie látky a aspoň raz tuniakový šalát a šalát s rybou, však existujú aj celozrné pečivá,ktoré sú tiež zdravé - hlavne na tú vlákninu, čo ti chýba, ja nenutím nikoho veľa jesť, ale sem tam by to podľa mňa tiež nezaškodilo. od rýb sa nepriberá a od kuraciny tiež nie a chuťovo je to výborné! takže ja tam nevidím problém, však vyskúšaj, fakt orestuj kuracie prsia a daj si to šalátom, ja to jem bežne a je to super!!!!

mikaela

pri vianočnom stole som si dala kapra. A viem si dokonca predstaviť dobrý zeleninový šalát s kúskami rybieho masa, ale len na chuť, nie ako hlavná zložka. A vajíčka papám aspoň 1 týždenne. Okrem toho denne pohár až dva mlieka - bez toho neviem byť. Zase na druhej strane, tiež by som nechcela svoje telo podvýživiť a vynechať prísun hlavných vitamínov. Okrem toho, olivový olej - každý deň a nie málo!

vonkajsiavyziva

Si sa sekla moja, ja nie som zástanca tučného jedla,som za zdravú výživu, ale musí byť v norme, viem si predstaviť, že by som si aj spravila sem tam takýto deň, ale nie stále!!!A dokonca podporujem aj to, že ješ aj 6x do dňa,ja by som s tebou úplne súhlasila, keby ste aspoň sem tam jedli aj to mäso a aspoň raz do týždňa ryby.