Surová strava

Príspevok v téme: Surová strava
mikaela

Ahojte. Zakladám novú, mne dosť blízku tému. Už vyše pol roka sa stravujem prevažne zeleninou, ovocím, orechami, semenami, strukovinymi. Sem tam mlieko, mliečne výrobky, málo syry a tofu. Schudla som asi 8 kg. Ak sa niekto stravuje podobným spôsobom rada by som si s ním vymenila skúsenosti a názory. Takže píšte, budem reagovať, díky. M.

mikaela

Ráno - ovocie, veľa ovocia, orechy, sušené ovocie, musli, obed šalát so zeleniny, strukoviny, pohár mlieka a večer zelenina a ovocie. A tak dokola, čo si čakala? Sviečkovú a rezne? Denne 2 litre tekutín (minerálka, bylinkové čaje, šťavy) Sem-tam vajíčko, tofu, acidofilné ml. A tak dokola - všetko čo ponúka ponúka a nie je živočíšneho pôvodu

mikaela

vieš, nie som si istá takto zhurta tu vypisovať celý môj denný jedálniček a ten tvoj prístup-mierne násilný mi dojde trošku tiež tvrdý a proti srsti. Ale veď nech žije sloboda prejavu!

vonkajsiavyziva

Môžem sa opýtať čo denne pijete, koľko a čo cez deň jete?? ja sa pýtam len tak orientačne! celkom ma to zaujíma, váš normálny deň. Ako sa straujete a čo pijete, môžete dať aj značky vôd respetíve toho čo pijete.

vonkajsiavyziva

viem o všetkom, zaoberám sa tým a aj zdravým životným štýlom, mňa o tom nemusíte nejako presviedčať ani nič, ja Vám to neberiem, akurát nesúhlasím s tým, že nejete všetko. Však vegáni nejedia nič, čo pochádza zo zvierat, tak mi vysvetlite z čoho žijú!!! Ak mi poviete všetky látky, ktoré sú pre telo potrebné v dennej dávke - tak beriem späť!!!

mikaela

vonkajsiavyziva:
ako že si si tým taká istá? Osobná skúsenosť? A vieš ty o tom, aká je fazuľa a sója bohatá na proteiny?

vonkajsiavyziva

Moja, tak to si na omyle, Jamnická,žije , lebo má tuhé korene,aj naši starí rodičia dlho žijú a nie preto, že dodržiava takéto stravovacie návyky, ale tak však vy sa raz spamätáte, ale aby už nebolo neskoro. Telo a organizmus ako taký potrebuje všetky látky z potravy, nie len niektoré!!! To vás kde učili, že nepotrebujete učité veci pre život, kde máte obsiahnuté všetky potrebné látky, dosahujete výborné výsledky v chudnutí, ale to preto, lebo váš organizmus nemá čo ukladať!!! ide a funguje len na minime, nemá ani dostatočnú dávku niektorých látok, ale tak vy viete! Nikoho nebudem presviedčať, lebo vy na to prídete aj sami!!!

zds

vonkajšiavyziva,
vitariánstvo je náročné, ale ak to človek vie, vedie k výborným výsledkom.
Opýtaj sa 100-ročnej Jamnickej, tá by ti o tom povedala konkrétne viac, lebo takto nejako žila a žije.

vonkajsiavyziva

neviem, kto všetko toto dodržiava, ale je úplne na omyle, že je to zdravé!!!! chýbajú Vám proteíny a keby len to!!! chýba Vám kopec vecí, ktoré telo potrebuje, vy nežijete zdravo, ale nezdravo.

mikaela

anonym2:Naši si už zvykli a priateľ ma chápe, alebo nejak nerieši, lebo vidí, že všetko je to zdravé a nie je na škodu. Vieš ja si sama nakupujem, varím, nikoho tým nezaťažujem. Akurát, keď ideme papať von, tak mi v reštikách moc v ústrety nevychádzjú, keď si napr. objednám anglickú zeleninu a kapustový, alebo miešaný šaláť. Najlepšie sú reštiky, kde sa dá stravovať formou bufetu, tam je vždy čerstvá zelenina.Vyskúšala si už svätojánsky chlieb tzv. karob? J to lahôdka, náhrada čokolády

anonym2

ja mam 21. so mnou je to take kadejake- myslim tie chute, sladke mi obcas pride na chut, aj ked uz nie tak ako kedysi, kolace som nemala ani nepamätam...to len tak obcas neodolam horkej cokoladke, hlavne teraz cez zimu :) a jem aj jogurty a tvaroh, niekde som citala, ze to k vitarianstvu nepatri...inak myslim, ze sa stravujem dost zdravo, az s tym mam problem medzi kamosmi, oni take daco nechapu, rodicia takisto...