Surová strava

Príspevok v téme: Surová strava
mikaela

Ahojte. Zakladám novú, mne dosť blízku tému. Už vyše pol roka sa stravujem prevažne zeleninou, ovocím, orechami, semenami, strukovinymi. Sem tam mlieko, mliečne výrobky, málo syry a tofu. Schudla som asi 8 kg. Ak sa niekto stravuje podobným spôsobom rada by som si s ním vymenila skúsenosti a názory. Takže píšte, budem reagovať, díky. M.

mikaela

čo tak morské riasy a pivné droždie, orechy, dobrá alternatíva?? Mne to vyhovuje, lebo jem aj 6x denne, nemám pocit hladu a som vo forme. A predstav si, to všetko mi dokonca aj strašne chutí!Práve som sa vrátila z obeda. Chceš vedieť čo som jedla? Fazuľu v paradajk.omáčke-Baked Beans s varenou zeleninou, špargľa a kapustový šalát. Teraz si ako dezert dávam jablká s makom a pijem roibos, mňam

vonkajsiavyziva

A aj čo sa týka tých bielkovín tak a mýliš, lebo na prvom mieste sú bielkoviny vo vajíčkach a až potom je mäso a tiež sója!!!
Inak kde máš vitamíny a všetko dôležité látky, ktoré dáva mäso a v žiadnej inej látke nie sú??? alebo ryba - ktorá podporuje činnosť mozgových buniek???

vonkajsiavyziva

áno, môže ti chýbať aj vláknina, lebo tvoje črevá sa obaľujú látkami, ktoré potom neprijímajú vitamíny ani nič z tvojej potravy!!! preto nepriberáš a telo funguje na pozostatkoch.

mikaela

oprav ma, keď sa mýlim že práve ovocie a zelenina obsahujú najviac vlákniny a na 1. mieste v proteíne je sója a strukoviny. Možno mi chýba vit.B ale, že by vláknina?????

vonkajsiavyziva

Akú minerálku a aké bylinkové čaje? sypané? sáčkové? nemáš dostatok proteínu, vlákniny, a to sú len veci na začiatok, nie nečakala som nič iné, čakala som presne toto!!!

vonkajsiavyziva

Nie som nasilná, len som sa opýtala, čo tak cez deň ješ a piješ, je to normálna otázka. ja som ti len chcela povedať, čo ti chýba a čo je na tom zle. Ako robte si čo chcete, ale ja mám na to svoj názor a ešte k tomu aj zlú skúsenosť, moja spolužiačka kvôli tomu skončila skoro na psychiatrii!!! anorexia a to len pre to, že si myslela, že sa stravuje zdravo.