Surová strava

Príspevok v téme: Surová strava
mikaela

Ahojte. Zakladám novú, mne dosť blízku tému. Už vyše pol roka sa stravujem prevažne zeleninou, ovocím, orechami, semenami, strukovinymi. Sem tam mlieko, mliečne výrobky, málo syry a tofu. Schudla som asi 8 kg. Ak sa niekto stravuje podobným spôsobom rada by som si s ním vymenila skúsenosti a názory. Takže píšte, budem reagovať, díky. M.

tamarka

mikaela
ahoj. tuto tvoju temu som si otvorila prvykrat, a neviem, ci si tu pisala svoj jedalnicek, ale ak ano a nerobi ti to problem, mohla by si to zopakovat? vdaka :)

bbaska

noo tiez som s nim zacala pretoze po precitani knih od Walkera a Malachova sa mi to zdalo ako dobry napad.6rokov sa stravujem prevazne spravne ale tie knihy mi dali novy uhol pohladu.fakt odporucam!

Chilli

No aleluja!:D
Som rada, že si tu. Aj ja tu tak čítam a niekedy napíšem a sem tam si so sebou popíšem a tak:D Ale nie. Hej, máš pravdu. Teraz je v móde chudosť, aj na úkor zdravia. Inak a tebe sa ako darí s chudnutím?

mikaela

Ahoooooj chilli, tu sooom. Som tu pravidelne a tak potichučku si čítam príspevky(z iných tém). Každý chce schudnúť, byť fit, zdravý a chcú to stihnúť okamžite. Nikto sa však neunúva prehodnotiť svoj jedálniček a vzdať sa dobrôt a pridať pohyb. Surová strava je skvelý začiatok, pa

Chilli

marie, z čoho sa robí domáca majonéza? Tú stránku nepoznám, idem sa na ňu mrknúť. Viete kto je Dr. Graham? Tak mám jedno interwiev s ním o RAW strave. Ak by vás to zaujímalo, tak vám ho môžem poslať mailom. Tu by sa to nezmestilo, lebo to má 6 strán.

marie

ajojte..... papam vsetky druhy ovocia, orechov, a semienok, nemiesam si to spolu, bavi ma to jest osobitne..a samozrejme mlieko, nemam surove kravske, ale asi najmensie zlo je acidko, alebo kefir. Zeleninu jem formou salatov..s majonezou (samozrejme domavyrobenou surovou)....inac poznate? www.pes.sk

Chilli

ja si myslí, že u každého je to individuálne. Niekomu chutí to, druhému hento...myslím, že vitariáni a vegetariáni a tak podobne to robia hlavne preto, že im to chutí a vyhovuje. Pretože, keby im to nechutilo, može to byť akokolvek zdravé, tak by to nezjedli. Ja mäso neznášam...poprvé mi nechutí a podruhé sa mi strašne hnusí, hlavne z toho estetického hladiska. A vitariánstvo je velmi zdravé, aj keď väčšina ludí to odsudzuje, lebo si myslia, že nám chýbajú bielkoviny, tuky a také veci. Ale to vôbec nie je pravda. Všetko potrebné pre ludský život a zdravie sa nachádza aj v surovej strave, orieškoch, riasach...a to v ovela zdravšom stave. Skôr si myslím, že "obyčajným luďom" (prepáčte za výraz, ale neviem ako nazvať ludí, ktorí nie sú vita) chýba velmi vela vitamínov.