Surová strava

Príspevok v téme: Surová strava
mikaela

Ahojte. Zakladám novú, mne dosť blízku tému. Už vyše pol roka sa stravujem prevažne zeleninou, ovocím, orechami, semenami, strukovinymi. Sem tam mlieko, mliečne výrobky, málo syry a tofu. Schudla som asi 8 kg. Ak sa niekto stravuje podobným spôsobom rada by som si s ním vymenila skúsenosti a názory. Takže píšte, budem reagovať, díky. M.

bbaska

no ja som pocula o mydlovej vode ako nebezpecnej pretoze hrube crevo je citlive. Sol sa pouziva dve polievkove lyzice(nie vrchovate)na 1l teplej vody, alebo tiez sa moze pouzivat 1caj.lyzicka kyseliny citronovej na 2l vody. precisti to dobre a zda sa mi to menej agresivne ako to mydlo :)

Chilli

Sisik, áno, presne to je tá detoxikačná kúra. Baska, viem, nie je to práve najzdravšia forma. Ešte som nepočula o klystíre so solou. Dobre to prečistí?

sisssik

Chilli, pitie citrusovych stiav tie tri dni, < a nic ine ??? > to je ta detoxikacna kura podla Walkera, co si spominala pred par dnami, ze ides robit? Som sa Ta to chcela opytat uz vtedy, ale nechcelo mi zobrat prispevok, dufam, ze aspon teraz mi to zoberie

evcca

baby, klystir je liecebny vykon, ktory by mal mat opodstatnenie. ja by som ho nerobila, nicite si descendentnu cast hrubeho creva a neodborne si mozete poskodit konecnik.

Chilli

Robím si vždy, keď na mňa niečo lezie. Pretože takmer všetko zdravie záleží na tom, či máte čisté hrubé črevo. Pre viac info si prečítajte knihy od Walkera, ten to tam piše zrozumitelnejšie. Naposledy som si robila 3-dennú kúru tak, že som pila len citrusové šťavy a každý večer klystír. Najprv som si robila len vodu s citrónom, ale to sa mi velmi neosvedčilo, tak som skúsila "klasiku"-mydlovú vodu. To už išlo lepšie. Vyšlo zo mňa dosť nečistôt. Keď si ho spravím, hneď ma prejde choroba. Dačo na tom bude. Cítim sa lahšie a hlavne čistejšie. Ale toto vyčístí len malú časť tráviaceho traktu. Ovela lepšia metóda je šankprakšálana. Ale to robia iba fakt ludia, čo majú na to "žalúdok".

hellohello

je klystyr to, co si myslim ze to je? ako si ho robite? naco to je dobre? som pocula, ze clovek z neho dva az tri dni vracia. Odlahci sa? ake to ma ucinky?

mikaela

tamarka, teraz som trochu nedisciplinovaná na môj vkus a jem hrozne veľa syro, mlieka a mliečnych výrobkov. Okrem nich jem len ovocie, zeleninu, a to aj sušené, varené atď, orechy,semienka, strukoviny, tofu a to dokola. Dajú sa pripraviť fantastické maškrty aj z týchto ingrediencií, takže ak by mal niekdo pochybnosti o fádnosti, tak je na veľkom omyle

kvet

ahoj chilly, ty is robíš klystír? Ja o tom práve premýšľam, začiatok jari, čas sa detoxikovať. Je to bezpečné, nemôžem si uškodiť? A taká otázočka, vyjde z človeka všeliaký humus čo sa na črevá nalepí po tie roky, alebo až také účinné to nie je? A aký máš potom pocit, cítiš sa ľahšia? A čo trávenie? Zlepší sa? Ako často si to asi robíš a ako to asi prebieha, ďakujem