Obsedantno - kompulzívna porucha

ummie

prepac, ja som vsetky prispevky k otazke neprecitala a priznam sa ze toto robim uplne prvykrat v zivote.mam to aj ja,dlhe roky to ani nevedeli diagnostikovat, chodila som po doktoroch od dveri k dveram a nic, zdrava ako lusk. ALE ... ale mala som priserne bolesti hlavy, nie obycajnu "smiesnu" migrenu,ale tlak prechadzajuci do pichavej bolesti sposobovany aj zvukom pri zatvoreni dveri, svetlom, niekedy sprevadzane zableskami.navyse sa u mna dostavovala aj brutalna unava, niekedy az taka, ze som v momente a v danom case a mieste proste musela vsetko prestat robit a jednoducho si sanut skutocne hocikde a za akychkolvek okolnosti, pretoze by som sa neudrzala na nohach a jedine co by som dosiahla by bola rozbita hlava od padu (odpadnutia). sklamem ta, mam to roky a roky s tym zufalo bojujem, niekedy je to lepsie, inokedy horsie, ale ak ti niekto povie, ze to dokaze vyliecit, prosim, okamzite mi posli na neho kontakt, zaplatitm cokolvek aby ma toho zbavil. da sa to samozrejme eliminovat, ale je to niekedy cesta peklom, najma ked mi kazu vstat z postele a ja neviem zdvihnut od unavy po 12 hod spanku ani ruku a ist von so psom lebo akakolvek aktivita pomaha. vtedy mam chut vrazdit, resp. sa sama zastrelit, ved "naco taky zivot". rada by som aj ja vedela ako sa to prejavuje u teba a co si zatial spozoroval u seba, ze na teba funguje

jozef752

Nie, proste napr. dnes mi spadol mobil a vyvolava to vo mne velky stres, ze sa mu nieco stalo/stane. Ano je pravda, ze si dost casto umyvam ruky, alebo ked sa dotknem nejakej rastliny, co neviem, co je zac, tak potom 2 dni pomaly nejem, len umyvam ruky, aby sa mi nahodou nieco nestalo.

jozef752

nexus: nj tiez si to myslim, su to proste uplne blbosti, ale aj tak sa neda, ja na to stale budem mysliet, aj ked na to nechcem mysliet, chcel by som byt flegmatik, co by som za to dal. keby som vedel ako sa z toholen tak dostat, asi som naozaj zrely do pakarne.