Obsedantno - kompulzívna porucha

Marek43

Ahojte, mám taky problém že mávam zlé myšlienky, predstavy, kde je ublížené luďom ktorých mám najradšej, príde to náhodne, akoby ma moja mysel chcela trápiť, nič by som nikomu nedokazal spraviť, nikomu som nikdy neublížil... ešte tak pred rokom som to ani nevnímal lebo akosi to odohnávala škola no ako som zmaturoval len sa to zhoršuje no bojím sa že keby o tom poviem niekomu z blizkych tak ich skôr nahnevám alebo vystraším a nejak nemám odvahu na psychologa... Nenašla by sa dobrá duša ktorá by to somnou prebrala ? Myslím že by to mohlo velmi pomôcť. Ak teda sa niekto nájde môj mail je marekkrehák43@gmail.com

klaudia100

Dobrý deň,moje meno je Klaudia Michnová,som v treťom ročníku na gymnáziu a v tomto ročníku je mojou úlohou napísať tzv. Sočku (Stredoškolská odborná činnosť) . Ako tému som si vybrala práve OCD syndróm.
Píšem Vám, pretože Vás chcem poprosiť ak by bol niekto z vás s touto diagnózou ochotní mi odpovedať na pár otázok,ktoré by som mohla neskôr použiť v praktickej časti v mojej práce. Rada by som s vami komunikovala cez email,kde by som aj dané otázky poslala.
Prosím kontaktujte ma na email- klaudia.michnov8@gmail.com
Ďakujem Vám veľmi pekne.

woman7977

ahojte,

katarinka a podobní, nemôžem všetko čítať, ale mám bohaté skúsenosti s ocd a panickou poruchou už 7 rokov, navyše beriem alventu a pokúšame sa o babatko, syn má už 10 rokov, ja som sa snažila lieky vysadiť, ale nedarilo sa, tak to bude takto s liekmi...no čo už, nie nadarmo sa hovorí, že psychická choroba je rakovina duše, je to sviňa, a veľká...ozvite sa niekto, budem rada...

wera007

takisto casto trpim nutkavymi myslienkami ublizit niekomu. vacsinou niekomu, koho nemam rada alebo kto by si to objektivne zasluzil. Nikdy som to vsak nepripisovala chorobe, skor povahe. Nikedy svojim konanim zamerne vyvolavam konflikty, nie je mi celkom jasne, za akym ucelom, asi preto, ze mi to sposobuje akesi potesenie, ako aj to, ked mozem psychicky ublizovat blizkym ludom a vyvolavat tak v nich pocit viny (v zopar pripadoch mi to uz nevyslo a prisla som o kamaratov).
neviem, ci ide o poruchu alebo mam naozaj len taku ubohu povahu. dvakrat som uz navstivila psychologicky, avsak konzultacie a uzivanie liekov k nicomu neviedli, prave naopak, mam pocit akoby sa to este zhorsilo.
myslim, ze aj keby som mala neviem co vseto, nebvola by som stastna aj kedn iekto iny na mojom mieste by mozno bol. lebo je to do velkej miery otazka psychiky

J111

Mna tiez trapia vtierave myslienky, ale poviem vam, ze je to brutalita. Tiez som dostal antidepresiva. Tie myslienky sa nedaju len tak jednoducho odohnat, je to ako silna sugescia, je to priam paralizujuce, aspon pre mna.

Straško

Mne sa to prejavovalo už od menšieho dieťaťa. Najhoršie bolo ked ma napadali vulgarizmy na mamu. V poslednom čase ma zožiera myšlienka čo ak som homosexual ( hnusi sa mi to )a proste moje telo potrebuje ako keby som sa sam potreboval psychicky týrať. Bol osm u doktorky a dala mi Xanax a ešte jedne liek nezpomenim is ako sa volal ale bolo to na A. Lenže lepšie ako akekolvek lieky je. Nemyslieť bol taký doktor / žil velmi dávno / a prost ejeho teoria bola v tom že ak sa vam takato myšlienka vyskytne ? napr. Chcem zabiť mamu / chcem pretihanuť chlapa atď tak v hlave is povedať že no a čo tak to chcem. A ono to prakticky samo odide už sa mi to podarilo takto dva krat zahnať na dlhu dobu. Pomáhal mi aj kostol,priatelia,a praca ..:-) proste zamestnanuť hlavu niečom iným ako su hlupe neopodstatnene myšlienky :-) Ono to prejde.

lubo1852

Ahojte.Môže to súvisieť aj s močením? Proste keď som mimo domácnosti a myslím na močenie...tak musím ísť na wc aj keď viem, že by som nemusel...som v podstate v takej uzkosti...

katarinka

Luciuna držím ti palce nech sa ti podarí aj s pomocou terapie vidieť svet krajší..Hlavne sa netreba chorobe poddavat a aj keď sa každé ráno v kútiku duše bojím či tie myšlienky prídu alebo nie, tak verím že sa s tým dokážem znova a znova popasovať.

Luciuna

Začalo to u mna strachom ,obavami o život o blizkych...prežila som muky,ked som bola odlucena od rodiny a manžela,pracovala som v zahraniči a mohla zarabat pekne peniaze,mylne som si podla povier a babskych reči myslela,že človek nemože mat všetko,zdravie peniaze,hoci aj kupu bytu na hypoteku,alebo obycajnych veci...vtedy mi začali napadať rozne vulgarne nadavky na boha,myslela som si,že sa mi zato pomsti,e mi to vrati,že sa stane niečo mojej rodine....stale ma to napadlo,až som nechala prácu a vrátila sa domov s myslienkov,že radsej nebudem mat nič,ani byt ,ani deti,ani peniaze,ani nove auto,ani hociaj kabat za 5O eur...len nech sa nič nestane...myslienky prestali asi po 2 rokoch,napadli ma,ale uz som sa nebala,lebo som si uvedomila,že boh sa mi nepomsti....ale v podvedomi to ostalo aj tak nevyrieené...za par rokov mi zistili,ako 26 ročnej cukrovku,do toho šelest,stitnu žlazu..v nemocnici ma nechali tri dni v tom,že ak si nepichnem inzulin zomriem,co je ta najvacsia hlupost a nezmysel...s chorobou som sa zase vyrovnávala sama,stale som očakavala dalsie a dalsie a teraz,som bola na vysetrení,nic mi nezistili,ziadne dia komlikacie,nic....a potom ma to napadlo,ako sa da si stažit zivot...ublizenim druhych,vynadanim nadavok,nože...okna a podobne,obrovsky stres....chcem tym iba povedat,ze každy z nas ma tuto neuroticku poruchu z nejakej pričiny...a každy musi bojovať a neverim,že sa z toho nedá dostat....každy z nas je iný,ina osobnosť,treba chodit na terapie,serotonin,mat cinnosti,pri ktorých zabudam,nerozoberat a nestresovat sa pri kazdej nedoležitej hluposti....po 8 rokoch sa objednávam na terapiu,snad mi pomože terapeutka zmenit pohlad na život a nevidiet veci len v zlom a negativnom.....
čitala som že u Herca Kopeckeho vypukla ina porucha maniodepresivita po silnom zažitku,kedy mu nacisti odviedli mamu do koncen.tábora....všetko ma asi svoju príčinu,treba ju hladať a riešiť....

Luciuna

ahoojte,všetko je to o psychickej sile a vyrovnanosti,o strachu strachu a zase strachu,ktreho sa treba zbavit....asi budem aj ja potrebovať psychologa,aj antidepresiva na prenasanie serotoninu...ale nasla som niečo ine,čo mi nedovoli sa vystresovat do maximalneho stresu...je to ako lexaurin.myslienka ma napadne,potrapi ale ovela menej....musim priznat,ze ja som mala slabu vyzivu,važim len 46kg,stravu mam nevyvaženu,malo vitaminov aj tukov...takže začala som brat odporučany rybi olej a musim povedať,že učinok som pocitila po tyždni,bereiem ho dalej,pretože regeneruje mozgove bunky,pomaha predchadzat psychickym porucham,depresiam,schizofrenii,akoby ma ukludnoval....